Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hós labrador mindent lop,...

11 hós labrador mindent lop, ugrál. Próbáltunk már megfordulni, hátsó lábára lépni, térdet megemelni. Ránk már nem, de mindenki másra, annyira örül. Megszidni nem lehet mert elkezd fel alá rohangálni, gondolom nem vesz komolyan. Kinövi? Megoldás?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

a lábára lépni??? "remek" megoldás ..

kutyaiskola .. ha nem tudod vinni akkor esténként spektrum: A póráz két végén + olvass el 1-2 kiképzős könyvet.

2009. máj. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem agyontaposni a lábát te! nem azért van kutyám mert nem szeretem. egyébként ezt egy fajtatenyésztő mondta, sokáig nem is tudtuk "alkalmazni", mert már akkora hogy ha rádugrik nem éred el a hátsó lábát. talán az a baj hogy sok minden meg is van neki engedve, de a család többi tagja (napközben anyuék vannak vele otthon, és este meg a párommal mi) elkényezteti. én nem engedném azt sem hogy a pórázt a sétáltatásnál rángassa, de mindig megkapom: "hagyd már szegényt, majd megunja..." egyedül nem tudok így kutyát nevelni. egyszer megszidtam és a párom háta mögé állt. okos, tudja ki a gyengébb.
2009. máj. 19. 10:19
 3/5 A kérdező kommentje:
ja, kutyaiskolába is vittük, és amikor feltettem a kérdéseket hogy otthon mit csináljak ha nem tudok vele anyámékhoz bemenni, mert ugat rám, megcsipked és elrohan, csak a vállukat vonogatták. nagyon szépen tud láb mellett menni, az utcán leül magától ha jön egy kocsi, megcsinál mindent amit a kutyaiskolában tanítottunk. de otthon kibírhatatlan...
2009. máj. 19. 10:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

hát akkor sajnos ez a baj .. nem tudja hogy hol a helye a falkában

na, hol is kezdjük ... rangsorfelállitás: szokásos dolgok; te eszel elöször, elötte .. ő utánna ehet; addig nem foglakozol vele amig idiota .. megvárod hogy lenyugodjon, utánna foglakozol vele; nagyon hülye, egykis bünti - nem tapossuk a lábát - kikötöd pár percre, lenyomod a tarkojánál fogva a földre és nem figyelsz pár percig rá...

és több fárasztás, sok séta ... a huzás ellen vegyél retriever porázt, az én labimnál bevált: és ha huz ne tarts ellent, csak szánhuzót nevelsz belöle:) ... ha huz, rántsd meg 2x erösen a porázt, ha tovább huz állj meg, és csak akkor indulj el, ha nem feszes a poráz

azért ilyan bohoc, mert ti figyelemmel honráljátok az örültködését ... ha rosszat csinál mindenki vele foglakozik, ezért neki az jó :)

2009. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első és legfontosabb a családban megegyezni a kutyanevelésről. Ezt még azelőtt kellett volna, hogy hazavittétek... egy gyerekkel szemben sem fair, ha apuci mindent enged, anyuci meg semmit, hát még egy kutyánál, aki falka állat. Ha tőletek nem kap az asztal mellől kaját, a szülőktől se kapjon, stb., stb. Csak egységes, következetes neveléssel lehet, értelmes, figyelmes és kiegyensúlyozott kutyát érlelni belőle.

Legyen egy falkavezér, aki megszabja a határokat, aki eteti, aki elsősorban sétáltatja, stb., a család többi tagja pedig ehhez a személyhez alkalmazkodjon. Ne legyenek sunyiba jutalomfalatok, gyereideadokegykishusikátcsakanyanetudjameg dolgok, mert a kutyának ártotok vele...

2009. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!