Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava vagy magyar vizsla?

Csivava vagy magyar vizsla?

Figyelt kérdés

Lehet furán hangzik a kérdés, de ez a két fajta áll nagyon közel a szívemhez.... Ez ellen nem tehetek! :)

Van egy nagy testű kutyánk, aki kinn lakik az udvaron és van egy havannaink, aki természetesen a lakásban él.

DE, szeretnék egy olyan kutyust, aki passzol benti tartáshoz, nem olyan kényes a szőre, mint egy bichonnak és el tudna kísérni a napi futásomra, ami olyan 4-5 km. Egy vizsla jobb társ lenne a sporthoz, a csivi meg a benti pici kutyusomnak lenne jobb társa, vagy nem?

Akinek van kedve ebben a kissé fura kérdéseben állást foglalni, az ne habozzon megtenni!!! :)


2011. dec. 22. 20:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Szerintem megválaszoltad magadnak a kérdést: magyar vizsla :)


(Nekem is van 2, imádom őket!)

2011. dec. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

A csivavákról sajnos nekem akarva-akaratlanul kis pokolgépek jutnak eszembe, akik nem lettek rendesen megnevelve, így bármennyire is nem az ő hibájuk, mégis ellenük szavaznék.


Barátnőmnek van egy vizslája. Imádom. Neked is jó társad lehetne a futáshoz. Egyébként pedig mind a 2 kutyával össze kell szoktatni és akkor nem lesz gond :)

2011. dec. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

A vizslára szavazok!

1. Nekem jobban tetszik a kiállása, a megjelenése, mint az "öleb"

2. A meglevő szobakutyus szerintem nagyon jól megvan "vetélytárs" nélkül is, hiszen akkor őrá már nem fog annyi időtök jutni, és ebből mindig csak bonyodalmak származnak!

2011. dec. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 AtyeszLL ***** válasza:

Egyértelmű, hogy Vizsla.


Jutalomból a napi 4-5 Km futás, felszökhet 14-15-re. :-)

2011. dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
A vizsla is jó szobakutyának.
2011. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy mindenki ilyen kedvesen közelíti meg a témát! :)Meg is lepődtem, kicsit. :)

A válaszok nagyon egyértelműek, nem is lehet vitázni vele. 14-15 km futás az rengeteg, nekem.

Ettől eltekintve szívesen olvasnék MÉG véleményeket!;)

2011. dec. 22. 21:03
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Jah, hozzáteszem, hogy bár családi házban lakott barátnőm, amikor hazavitte a vizsláját, de azóta már 5 éve panelban lakik. A kutyus nagyon jól érzi vele magát :)

Ami a mozgását illeti, reggel kb. fél órát mozgatja intenzíven, este-du. pedig 1 órát.

A 14-15 km-t nem muszáj neked lefutnod, elég, ha lefutod vele a távot, amit szántál és utána labdázol vele :)

2011. dec. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 AtyeszLL ***** válasza:
100%

Furcsa, hogy az egyik(hanem a)legértelmesebb kutya, és egy idegbeteg strummás öleb között vacilálsz!


Csak nézz a téglafejű gyönyörű értelmes szemébe, és örökre rabja leszel!


A Vizsla, mint a legtöbb magyar fajta, nem hajlamos a betegségre, nem büdös, . . . . Na megyek hozok haza egyet! :-)

2011. dec. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

:))) Ok, a labdázást imádom, a kicsi kutyim is folyton labdázna, imádom nézni, mikor boldogan futkározik!!!


Azért is mondtam, hogy furi a kérdésem, mert két, egymástól nagyon távol álló ebről van szó... A csivi igazából, amolyan régi "izé" a fejemben, nehezen szabadulok tőle, de be kell látnom, igazából nem ilyen kis állatkára vágyom. A legfontosabb, hogy sportolhassak vele, jókat futhassunk, legyen nagyon bújós, mert imádom szeretgetni a kutyáimat, aztán kb. ennyi. :D

2011. dec. 22. 21:22
 10/33 anonim ***** válasza:
egyértelműen a vizsla. Ne hozz rossz döntést. hallgass a szívedre: te is vizslát szeretnél, mivel leírtad, hogy futni szándékozol vele. Vizsla való neked. szépen beilleszkedik a falkádba
2011. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!