Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám más...

Mit tegyek ha a kutyám más kutyákkal szemben agresszív?

Figyelt kérdés
Nem tudunk elsétálni úgy egy kutya mellett sem anélkül hogy ne akarna neki menni.(németjuhász kutyám van)
2011. dec. 23. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon hosszú folyamat, én pici kora óta járok a kutyámmal kiképzésre és ez még nálunk is előfordul most volt 1,5 éves, de a héten először játszott egy ismeretlen kutyával, és már nem igen balhézik max a nagyoknál, ennel nagyon örülök :)
2011. dec. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Mennyetek kutyasuliba, ahol ezt normálisan, erőszak nélkül le tudják rendezni. Én ajánlanék neked egy tüköriskolát, ahol ezt nagyon szépen tudják kezelni. Akár már egy alkalom alatt meg tudják oldani. Ha komolyabb, lehet, hogy terápiára kell járni vele.
2011. dec. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

kutyasuli.

ez már nem az a probléma kategória, hogy egy 3 mondatos válaszban meg lehessen oldani.

szokásos...

nem te vagy a vezér, ezért meg akar védeni...

+ túl domináns...


ajánlom a cerberos kutyasulit vagy egy tükörmódszeres sulit...

kutyasuli.hu

2011. dec. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ma 18:57-es vagyok

*menjetek

2011. dec. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem tudom elvinni kutyasuliba :( :( :( valami otthoni módszert nem tudtok ajánlani?
2011. dec. 23. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Suliban is otthoni módszert tanulsz, csak ott szakemberek látják a kutyát és el tudják dönteni, hogy mitől van ez a viselkedés. Valószínűleg túl domináns a kutyád, emlette nem tart téged képesnek arra, hogy önálló döntéseket hozzál, így meghozza helyetted ő, plusz valószínűleg szocializálatlan is. Mennyit szoktatok póráz nélkül más kutyák társaságában lenni? Ha elengeded vissza tudod-e hívni? Gyakorlatilag életmódot kellene változtatnotok, de ezt írásbeli tanácsok alapján nem lehet. Mi legfeljebb annyit tudunk segíteni, hogy olvasd el ezt a könyvet:

*****

De ha ez nem elég, akkor oldd meg valahogy a kutyaiskolát! De ne olyat válassz, ahol szájkosárban, fojtó nyakörvvel és pórázon vannak a kutyák, mert azzal csak rontanál a helyzeten!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon jó iskolák ahol foglalkoznak rehabilitációval. Szerintem keress fel egyet, megéri.
2011. dec. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
21:18: Már nagyon sokat volt póráz nélkül sétáltatva és visszajön ha szólok neki. Van kettő kutya (1 magyar vizsla, és 1 beagle) akikkel jól érzi magát és nem akarja megtámadni őket. Csak ha eggyütt játszanak mondjuk egy labdával akkor összevesznek rajta.
2011. dec. 23. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!