Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van hasonló helyzetben valaki?...

Van hasonló helyzetben valaki? Mennyit élt még a te kutyád, vagy hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Most volt kint az állatorvos, és megállapította, hogy a 11 éves rottweileremnek végbélsérve van. Azt mondta, hogy már nem érdemes megműteni, elmagyarázta, hogy miért és azt is, hogy mi a teendő, de akkor is eléggé hideg zuhany volt...:(
2009. máj. 19. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is altatni kelett a kutyámat mert a hátsó lába annyira bevolt gyuladva hogy már a gyogyszerek se segitettek rajta. Én jobbnak láttam az altatást mert nagyon szenvedett és nem birtam nézni:( Ha nagyon szenved a kutyád akkor szerintem az altatás a legjobb a kutyának mert békében távozik.Nagyon sajnálom a kutyádat és téged is.
2009. máj. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sajnállak téged és a kutyust is.voltam hasonlo helyzetben 13 éves kutyusunk rákos lett,és el kellett altatni.Tudom hogy nagyon nehéz de légy erös a kutyusod érdekében.Gondolj bele milyen hü társad volt sok éven keresztül,számithattál rá , Most ö szorul segitségre.Ezt csak azért mondom neked mert tudom hogy milyen nehéz,de tudom hogy most hülyén hangzik de ha végig tudod csinálni az egészet akkor nem azt mondom hogy könyebb mert nem hagytad szenvedni hanem valami olyan amit máig nem tudok megfogalmazni.Én csak azt éreztem hogy nagyon fáj hogy elment de ugyan akkor meg is nyugodtam hogy már nem szenved.Az én szenvedésem eltörpült ahoz amit neki kellett volna elviselni .Nagyon szoritok neked hogy jo döntést hoz.
2009. máj. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Amíg nincs baj az emésztésével, addig harcolunk, utána jön a hashajtás, ha az már nem lesz jó, akkor elaltatjuk. :(

Köszönöm szépen a vigasztalást, nagyon nehéz.

2009. máj. 19. 21:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom!

Két hónapja altattuk a miénket- hirtelen derült ki, hogy hasnyálmirigyrák, tulképp egyik napról a másikra lett nagyon-nagyon rosszul.

Az a véleményem, hogy érezhető-látható, mikor szenved már- onnantól nem szabad késlekedni. A kis szemén látni fogod.

Altatásnál az orvos kettő injekciót használjon, ne egyet!

A lényeg az, hogy műtéti altatást, mélynarkózist eredményez az első szuri, így nem érzi a második okozta szívmegállást majd. Kegyetlen dolgok ezek, de a kutyázáshoz és a szeretethez hozzá tartozik. Mi tudjuk, miért szenvedünk- ők nem.

Megérdemlik a segítséget.

Ha jól csinálod, és békét kötsz- amennyire lehet- magaddal és a helyzettel, akkor nem fogja észre venni rajtatok, hogy mi következik- erre figyeljetek oda, az egésznek úgy, olyan természetességgel kell megtörténnie, mintha az évi rendes oltását kapná. Utána sírtam én is - őelőtte nem. Fogalmam nincs, hogy csináltam, de ez a helyzet sokmindenre képessé tesz, meglátod!

Békében, szeretetben ment el- és ez a fontos egyedül.

2009. máj. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elsem tudom képzelni mi lesz velem egyszer majd a kutyám nélkül, így teljesen átérzem. Én már akkor is sírva simogattam a buksiját, amikor vért tüsszögve mászkált fel le, vagy amikor valami gyomor élősködőt szedett össze, és akkor is, amikor kullancs betegsége volt... Pár hónapja az egyik tesóját kellett elaltatni, mert három napig folyamatosan epilepsziás rohama volt, és a végén már alig kóválygott. Ilyen esetben énsem a saját érdekeimet nézném, de jobb úgy neki, ha te fogod a mancsát az utolsó leheletnél mintha véletlen úgy történik, hogy nem vagy otthon... És énsem hagynám szenvedni, ha már odáig fajul.
2009. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánkat is 2 hónapja kellett elaltatni...Daganata volt és már öreg volt. Lassan romlott az állapota,de amikor az utolsó napok eljöttek,azt látni lehetett...Borzalmas volt látni,hogy ennyire rossz neki,és tehetetlenek voltunk.Sokat sírtunk.És az volt a legrosszabb miután a doki beadta a szurikat és hallgatta a kis szívét, és egyszer odafordult és mondta hogy ő már nincs többé....Az nagyon rossz volt! De ebben a helyzetben azt kell nézni neki mi a legjobb..Nálunk az volt,hogy a végén szegény már nem is tudta mit csinál,csak bolyongott összevissza...Akkor tudtuk hogy ez a vége.Nagyon rossz volt a döntést meghozni,de ez volt a helyes!!Sok erőt kívánok és kitartást,hogy legyen erőtök végig vinni,és megadni neki még amíg lehet a legjobbakat!!! Én tudom hogy amíg élt a kutyink mindent amit lehetett,megkapott,sok mindent átéltünk és teljes élete volt!Nagyon sajnálom!!!
2009. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

az én kutyám 7 éves volt,amikor kiderült hogy hasnyálmirigydaganatos volt.:(

Eleinte használt neki a gyógyszeres kezelés.utána már az sem.Egyik napról a másikra nagyon rosszúl lett és abban söntöttünk a családdal hogy jobb lesz neki az,ha elaltatjuk.Nagyon nehéz volt,és megértem mit érezhetsz.De tartsd szem előtt hogy a kutyádnak mi a jobb.

2009. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na mi lett a kutyussal? :(
2010. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még élt egy évet, és öregkori elgyengülésben elmúlt.
2010. nov. 3. 20:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Részvétem :(
2010. nov. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!