Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fektetés újratanítása?

Fektetés újratanítása?

Figyelt kérdés

A 9 hónapos, félénk nj szuka kutyámmal járunk/jártunk az egyik Cerberos suliba, ahol ugye a fektetést leszorítással tanították. Az én kutyámnak ez sosem ment jól, nehezen is viselte. Az egyik alkalommal úgy két hete, egy kannás büntetés után, ami nem neki szólt, de ő is megijedt tőle, közvetlenül kellett behívnunk a kutyákat és dolgoznunk velük. A fektetéssel kezdtük, de a kutyám nem akart lefeküdni, nagy volt benne a stressz. Az oktató odajött hozzánk, elvette a pórázt, rálépett és erősen elkezdte felfelé húzni azt. A kutya így nyilván a földre szorult. Az oktató (nő) még rá is segített a kezével ezzel, és pár másodpercig a földre szorította, aztán elengedte. A kutyám rögtön felugrott és pánikszerűen elkezdte rángatni a pórázt. Utána már nem lehetett vele gyakorolni semmit, az oktató közelettére is pánikolni kezdett és a foglalkozás után sem mert egy ember közelébe sem menni.

Itthon sem hajlandó vezényszóra lefeküdni, inkább elmegy. Se az én, se a családom közelében nem fekszik le még spontán sem, elvonul valahova. Régebben velem aludt az ágyam mellett, már le sem fekszik a helyén.

Mit tudnék vele csinálni? Semmit nem csinál meg vezényszóra, még inkább fél, én meg nem akarom erőltetni, mert tartok attól, hogy csak még rosszabb lesz.

Félreértés ne essék, nem akarok rosszat mondani a Cerbiről vagy az oktatónkról, mert sokat segítenek másoknak, ezt én is láttam már nem egyszer, de én nem merek visszamenni oda. Minden tanácsot örömmle fogadok!


2011. dec. 25. 23:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
A Cerbisek mit mondtak erre? Gondolom nekik is mondtad, hogy ez így nem oké, és megkérted, hogy magyarázzák el, hogy szerintük miért jó ez így.
2011. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
25%
A TANÍTÁS és a JUTALMAZÁS nem külön dolog. Összetartoznak. Akár klikkerrel, akár anélkül .
2011. dec. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Az oktatók próbálták utána egy kicsit feloldani a kutyát, nem nagyon sikerült sajnos. Azután az óra után volt egy hetem, láttam, milyen a kutyám, nem tudott megnyugodni. Nem, nem kérdeztem meg az oktatóktól, miért volt jó ez a módszer, mert már nem mentünk vissza a suliba.

Mondom, nem direkt csinálták, sok kutya volt, nem ítélem el őket, de én úgy érzem, a kutyámhoz finomabb módszerek kellenek és több idő. Legalábbis egyenlőre.

2011. dec. 28. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!