Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » TÖRPE SPITZ vagy NÉMET BOXER?...

TÖRPE SPITZ vagy NÉMET BOXER? Érveket, ellenérveket szeretnék kapni.

Figyelt kérdés
E között a két fajta között vacilálok, tudom, hogy elég különbözőek, de akkor is ez a kettő fajta tetszik. És nem egyedüli kutya lenne, kertesházban, de természetesen kinti-benti lenne. Ja, és egy Bullmasztiff és egy Csivava lenne a társa.:))
2011. dec. 1. 14:37
 1/7 anonim válasza:
Hát attol függ hogy mégegy kicsi,vagy még egy nagy nagyobb kutyát szeretnél. Nekem a boxer jobban tetszik. Játékos,nincs gond a szőrével,igazi kis energia bomba,ráadásul nem ugat feleslegesen mint a spitzek.. Ugyhogy Boxer!
2011. dec. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a boxer alapból okosabb. a törpe spitz elég kiszámíthatatlan kis izé. ezek a túltenyésztett ölebek képesek oknélkül a gazdája arcába harapni /pl: anyum ismijének leharapta ok nélkül a kis ölebe a fél száját, meg hallottam orrharapásról is/. egy boxer sokkal taníthatóbb, a szőrével sincs gond és szerintem könnyebben szocializálódik a többi kutyával mert a spitz elég magánakvaló, féltékeny típus
2011. dec. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk német közép spiccem van. Szőrével egyáltalán semmi probléma nincs, nem nagyigényű a szőre.

Az enyém egyáltalán nem agresszív soha nem harapott meg, még egy kicsit nyámnyila is inkább, fölöslegesen se ugat, csak ha valaki elmegy a ház előtt, de ez falun minden kutyára igaz. Féltékeny az igen, de más kutyákkal nagyon jól eljátszik.

2011. dec. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kilenc évig volt boxerünk, nagyon szerette az egész család.

Amikor hozzánk került, egész pici volt - és én is. 4 éves voltam, szóval nem emlékszem, milyen volt kölyökkutyaként.

Tényleg egy energia-bomba volt, de ha úgy érezte, hogy nincs kedvem bohóckodni, vette a lapot. Ilyenkor a fűben egymáson feküdtünk, együtt "írtuk" a házifeladataim, hagyta magát simogatni...

Labdát/botot sosem hozott vissza, inkább a kultúrált küzdősportokat szerette :D

Csak kinti kutyus volt, a telet nagyon jól bírta, a nyarat kevésbé. Nyáron nagyon lihegett, és melegben mingdig elég lusta volt.

Mindig póráz nélkül sétáltattuk (bár szépen ment pórázon is), mindig valahol körülöttünk volt, viszont amint meglátott valami állatot, lelécelt, de előbb-utóbb mindig hazajött.

Mindenkivel nagyon jól elvolt, gyerekkel-felnőttel egyaránt. Nagyon jó volt benne, hogy csendes volt, de agresszív pofája (kicsit selejtes volt külsőleg :D) elég riasztó volt, így "faluhelyre" tökéletes volt.

Van lovunk, vele is nagyon jól elvolt, ha anya ment lovagolni, ő is mindig ment velük, 3-4 órás túrákat a ló tempójában simán bírt.

És ez lett szegényemnek a veszte. Mint utólag kiderült, a boxernek nem jó, ha nagyon hajtva van, mert elgyengül a szíve. Végül el kellett altatni szegényt tavaly júniusban.

És most fiú létemre elbőgtem magam. Egyszerűen imádtam.

2011. dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
légyszi írd majd meg, hogy döntöttél :)
2011. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon megható volt, ahogy írtál a kutyádról, nagyon sajnálom, hogy el kellett szegényt altatni. Nekünk is van lovunk!:) És a boxer mellett döntöttem, de a szobatisztaság szempontjából megvárom a tavaszt... Legalábbis ez a terv a józan ész szerint... De legszívesebben már most mennék egy kisboxerért!:) Bár lehet, hogy karácsonyra adom magamnak ajándékba...:) Nem erősségem a türelem.:)
2011. dec. 2. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok sikert hozzá!

Kívánom, hogy legyen legalább annyi - és olyan szép együtt töltött időtök, mint nekünk volt :)

2011. dec. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!