Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Bordeauxi-dogról igazak a...

A Bordeauxi-dogról igazak a rémhíresztelések?

Figyelt kérdés
Ilyen fajta kiskutyát szeretnénk venni a Bullmasztiffunk mellé, de annyian ijeszgetnek, hogy ne, mert veszélyes, sőt még interneten is több oldalon írták róla, hogy nem érdemes bosszantani, mára már nem ANNYIRA agesszív,stb.. Szeretnénk pár év múlva gyereket is, ezért nagyon fontos szempont, hogy mennyire békés. Van valakinek ilyen fajta kutyája? Számunkra a bullmasztiff a tökély, hasonlít a két fajta természete?
2011. dec. 26. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
nyugodt családi kutya lett. Ok védi a házat, akaratos, idegen kutyákkal domináns lehet, de semmi gond vele. Nos ha a bull normálisan nevelt akkor elfogadja a kicsit, később sem lesznek bajok. Talán ha két kan, akkor majd rivalizálhatnak.
2011. dec. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Probléma akkor van ha a kutyát nem megfelelően nevelik. Igen, minden fajtának megvan a maga vérmérséklete, viselkedésformája de én csak azt tudom mondani, hogy minden kutya olyan lesz amilyenre a gazdája neveli.


A bordeauxi is egy vagány, kemény örző-védő de ha egy bullmasztiffal képesek vagytok bánni akkor vele sem lesz gond.


Ami engem visszatart az az, hogy állatira nyáladzik:))


A gyereket meg nyilván nem fogjátok hármasban hagyni velük.

Viszont ha hazaviszitek hagyni kell, hogy megszagolják (felügyelet mellett), mutassátok be nekik hogy ő is idetartozik. Ne érezzék a kutyák hogy hátrébb lettek tolva, hogy valamiből kimaradtak.

Tudniuk kell, hogy új "falkatag" érkezett és meg kell ismerniük, el kell fogadniuk.

2011. dec. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alaposan nézzél utána, milyen alomból veszel. A kutyák fajtán belül is eltérő idegrendszerűek. Neked egy nyugodt kutya kell, ami nem azt jelenti, hogy ne lenne játékos társa a másik kutyának, vagy a gyereknek is.
2011. dec. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is bullmacim van, számomra is ő a tökély :)


Hogy-hogy nem bullmacit visztek mellé társnak?

2011. dec. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok, és megerősítettetek!

Kedves utolsó, azért nem bullmasztiffot veszünk mellé, mert nagyon nagyon régóta ez a kettő a kedvenc fajtám, nehéz volt választani, így úgy döntöttem nem fogok, és a bullmasztiff már elmúlt egy éves, így úgy gondolom itt az ideje a másik álom valóra válásának is.:)

2011. dec. 26. 20:25
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem van 1éves kanom..náluk nyugodtabb kutyát nemismerek:)lusta,szeretnivaló,birja hideget,meleget..gyerek mellé sztem nagyonjó kutya.imádják a gyerekeket az én elképzelésem szerint ahogy én észrevettem.enyémmel nincs sokat foglalkozva..söt..mégse vad.ha idegen jön nekifut a keritésnek elég rendessen,átugorja az 1méteres keritést is..HA AKARJA.futni eszméletlenül tud HA AKAR!...:) idegenekkel nemnagyon vannak joba sztem de a családot imádják..
2012. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!