Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német dog, vagy Bordeauxi...

Német dog, vagy Bordeauxi dogot válasszunk? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha fontos hogy gyerekbarát legyen, akkor Német dog.
2011. aug. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire szeretnétek? Mekkora helyre? stb... Német dog, tekintélyes méretű, hatalmas kutya. Barátságos, gyerekekkel jól kijön, jóindulatú. A Bordeuxi viszont, jó őrkutya, házőrző egyaránt. Valamivel keményebb jellem, határozott nevelést igényel.
2011. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nos, nekem a német doggal nincs tapasztalatom, de tény, hogy nagyon gyerekbarátok. Viszont bordeauxi dogunk van három is, és tökéletesen szelídek, olyanok mint a kezes bárány. Mondjuk nevelés kérdése az egész. Összegezve:A német dog nagyobb, többet eszik, és több mozgásigénye van. Nyáladzásra is hajlamos, bár ugyanez elmondható a bordeauxiról is. Viszont amire mindkettőnél nagyon oda kell figyelni, az a gyomorcsavarodás. Ez főleg a nagytestű, mély mellkasú kutyákat érinti, és a kutya nagyon könnyen belepusztulhat.

Igazából ismételni tudom magam, mert a kutya viselkedése, tényleg legfőképp a nevelésen alapul.

2011. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, helye lenne bőven, sőt nem is első kutyánk lenne. Van már egy bullmasztiffunk is, meg két kis francia bulldog és két mopsz. Egy erdő közepén élünk nagy családi házban. Természetesen később szeretnénk majd gyereket is válllani, ezért az is nagyon fontos, hogy gyerekbarát legyen, és ne jöjjön ki könnyen a béketűréséből.
2011. aug. 21. 08:34
 5/5 anonim ***** válasza:

lehet. hogy a bordeauxi nyáladzik, dogunk nekünk is volt nagyon kedvesek , inteligensek szerintem őt válaszd! Ha kutyát szeretnél előbb szerintem nézz körül a menhelyen jobb megmenteni egy életet . Nekünk is van 5 kutyánk az egyik a menhelyről van hidd el ő a leg hálásabb!


nézd meg a halasi menhely honlaplyát: www.halasi-tierheim.repage6.de

2011. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!