Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire terrier vagy...

Staffordshire terrier vagy Németjuhász?

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyát venni, csak ez a 2 fajta kozul nem tudok választani. MIndketto nagyon tetszik.

Ti melyiket választanátok, és miért? :)


2011. dec. 26. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mire kell? Van másik kutyád? Első kutya lesz?
2011. dec. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én egyértelműen a staffordot választanám.

Nekünk most az van, imádom, hogy olyan energikus, bolond, mégis rettentő intelligens kutya.


Találkoztam életemben pár német juhásszal, de nagyon távol áll tőlem a személyiségük, egyáltalán nem azok a játékos családkutyák amit szívesen választanék gyerek mellé, százszor jobb választás ilyen szempontból a staffordshire.

Őket max. dolgozni, házat őrizni tudom elképzelni, de ha nagyon jó házörző és szerető család/gyerekbarát kutya kell, akkor a staffordot ajánlom.


Ami hátrányuk, hogy rettentő akaratosak, így erős kéz kell hozzájuk, ami NEM, az mindig legyen NEM, különben sok bajod lesz velük.

2011. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Családi kedvencnek szeretném. Igen, van egy másik kutyánk egy szuka Shih Tzu.
2011. dec. 26. 18:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Németjuhász nekünk is ilyen van nagyon okos mindent megcsináll amit kérsz tőle és nagyonjó családikutyus és tud alkalmazkodni
2011. dec. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha van másik kutya akkor német-juhászt ajánlanék. A staffik nem szeretik túlságosan a konkurenciát, sok energiába kerül együtt tartani egy másik kutyával. A német-juhász is okos és emberközpontú, jobban is őriz mint a staff és könnyen összeszoktatható más kutyákkal. Őt lehet egész évben kint is tartani, a stafford télen fázik.


Egyébként nekem is tetszenek a staffordok, tényleg szépek - ha lesz elég időm és tapasztaltabb leszek a kutyázás terén lehet hogy nálam is lesz egy. Csak sok embert láttam aki elbírt egy "sima" családi kutyával, a staff/pit pedig kennelben él, mert nem sikerült megnevelnie.

2011. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
miért nekem is eggyütt van a havanese és a staffordshire és minkettő kan.
2011. dec. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy nagyon jól tudsz kutyát nevelni, vagy nagyon jó a kölyköt, amit hoztatok :)
2011. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!