Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya az amerikai...

Attila96 kérdése:

Milyen kutya az amerikai staffordshire terrier?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon megtetszett ez a kutya fajta,csak nagyon sok rosszat hallotam roluk.Valolyában milyen természetü? mIlyen árba vannak és családszeretök?
2011. dec. 20. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Valójában sok rossz hír kering róluk de kiváló kutyák. A fajták közt ez az egyik leghűségesebb, családszeretőbb kutya. Én egy 2 éves szuka tulajdonosa vagyok, de eddig semmi rossz dolog nem történt a kutyámmal. Nem domináns, ha csak nem harcoltatod kiskorában. Kiskorban dől el minden. Ha vadállatot akarsz akkor bántod, stb. Ha szelíd egyedet akarsz akkor simogatod, dédelgeted, és neveled, nem hagyod a fejedre nőni. Szeretnek szaladgálni, mozgatni kell őket. Az enyém térdig érő, apja anyja törzskönyves, az apja nagytermetű, anyja közepes. az enyém csak térdig ér és 20 kg-os. Van olyam staff a baráti körünkbe ami 45 kg-os, és majdnem derékig ér. Nagyon ajánlom neked az amstaffot, semmi panaszod nem lesz benne, annál több örömet ad neked ez a jó kutya! Ha érdekel a fajta még, akkor privátba írhatsz üzenetet, szívesen válaszolok
2011. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha staffit szeretnél akkor ajánlom neked ezt az oldalt [link] , igaz itt sok kutyát csak fajtaértő gadinak adják, de lehet találni itt mások kutyáit, vagy talált kutyákat stb, ideiglenesbe is befogadhatsz és akkor megtudod, megtapasztalod, hogy milyen is ez a kutya. ezek nagyszerű kutyák, de nagyon el lehet ronta őket!
2011. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
elözö vagyok, az ára egyébként változó, nagyon olcsón lehet kapni törzskönyv nélkülit (15E-25E), törzskönyveset pedig már akár 40ezer ft-tól egészen 120-ig...
2011. dec. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk egy hétéves kan van, leányom hozta minden tiltakozás ellenére a kertes házhoz.

Mozgásigényes kb 20 kg-os erős alkatú, játékos, barátságos. A kertet rommá teszi, rózsát, gyümölcsfa csemetét, szőlőtőkét, bokrot néhány másodperc alatt elrágja. Unalmában ás, főleg nyáron. Mindent elpusztít. 2 méter hosszú teknőket a földbe, aztán belefekszik. Amikor megunja ás messzebb egy másikat. Nem zavarja, hogy ott éppen liliom vagy tulipán esetleg földieper van...A kani kutyának iszonyatos szaga van, ha megsimogatod azonnal kézmosás mert iszonyat büdös. A háza környéke hasonlóan. Unalmában a házát is szétrágja.

Házőrzőnek nem jó. Sokszor észre sem veszi ha jön valaki.

Nem tudom mire jó, szerintem csak fényképezni. Annak nincs szaga...de az egerek messze elkerülik a házunkat.

2011. dec. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Hát gondolom ő nem nagyon van sétáltatva és rengeteg fölösleges energiája marad amit valahogyan le kell vezetnie. nyáron azért ásnak gödröt és fekszenek bele, hogy hűsöljenek. a miénk kutyaiskolába jár szellemileg és testileg is le van fárasztva, remek munkakutyák és naponta több órát van sétáltatva, és lakásban van, de neki már arra nincs ereje hogy rongáljon mert eleget tudunk tenni a szükségleteinek :)
2011. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Na igen a 4-dik hozzászóló szépen leírta milyen amikor nem foglalkoznak egy kutyával és akkor mit csinál egy kutya. Mint te is látod eléggé mozgásigényes le kell foglalni rendesen mi 2-3 órát sétáltatjuk és nem büdös kivétel ha nincs fürdetve és kivan baszva a kertbe és le van szarva a kutya akkor mindegyik büdös. Különben imád minket tényleg él hal értünk 3 éve vettük 50 ezerért tigriscsíkos kan. Mondjuk első kutyának nem ajánlanám mert kicsit makacs. De mi egyszerűen imádjuk és egyáltalán nem rombol ha rendszeresen le van fárasztva :)
2011. dec. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Ma 2O:5O-nek.Szerinted azért viselkedik úgy,mert amstaff??Hidd el nekem,nálatok egy Rhodéziai vagy Német Juhász Kutya vagy Labrador vagy akármelyik fajta(s keverék is) ugyanígy viselkedett volna......Nekem nem amstaffom van,de annyit tudok,hogy ez nem a kutyafajta miatt van úgy nálatok..
2011. dec. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4.vagyok.

Csak azért írtam, hogy ilyen is van. Nekem már nincs arra energiám, hogy 2-3 órát sétáltassam a kutyát. Itt hagyták a nyakamon, ezt láttam már akkor, amikor még egy zsebben elfért. A gyerekeink, még huszonévesen is mindent megígérnek (gondozás, etetés, sétáltatás) aztán persze el van felejtve. Ezért van annyi utcára kitett kutya, de nálunk természetesen inkább eltűrjük.

A kedves hozzászólók nem gondolják komolyan, hogy 70 közelében szaladgálok egy kutyával? De ugye láncra sem tehetem.

Még csak annyit: ez legalább a 10. kutyánk de ilyen pusztítást még egy sem csinált. Természetesen nem én választottam ezt a fajtát. Mindettől függetlenül jó haverok vagyunk, szeretjük de ezen kívül semmire sem használható, lehet tanítani kellene.

Sok fajtát viszont nem kell mert a génjeiben van az őrzés.

2011. dec. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ebből is látszik hogy az Amstaff nem való mindenkinek. Sportos kutya ha nincs lefárasztva akkor persze kárt csinál de az én német juhászom meg a tacskóm is ilyen ha nincsenek rendesen megsétáltatva akkor ásnak vagy kitalálnak valamit.
2011. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 compactegon ***** válasza:
nagyon jó kutyák. elsőt kijavítanám, a dominancia nem attól függ, hogy harcoltatják-e kiskorában. az agresszív magatartáshoz vezet. a dominancia öröklött tényező. persze kezelhető, csak ezeknél a kutyáknál azért jellemzően erősebb.
2011. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!