Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát válasszak?

Milyen fajta kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, lány. Van egy Golden Retrievere-m. Neki mindent itthon tanítottam meg, nem jártunk iskolába. A következő kutyámmal szeretnék menni. az elvárásaim (?) a következők:

- Nem akarom, hogy vicsorogva támadjon, minden boldog-boldogtalanra, de mivel a községek ahol élek, vannak elég veszélyes részei is, szeretném, ha kézjelre morogna, esetleg vicsorítana, és legyen benne az ösztöneiben az, hogy megvédjen minket :) A goldinak természetesen nem is próbáltam ilyet tanítani, mert teljesen más természete van. Bár ő teljes hangerővel ugatja, ha valaki be akar jönni, de szerintem ha mégis bemerészkednének csak odamenne szaglászni és játszani. A veszélyt pedig úgy értem, hogy történnek errefelé érdekes dolgok. A cigányok szamurájkarddal mentek egymásnak, a nemtudom kinek a fiát megverték és kidobták a határba, egy lánynak meggyújtották a haját a buszmegállóban...stb.

- Szeretném megtanítani nyomkövetésre. És arra, hogy amikor szalad előtte az ember ő pedig elkapja a kezét. Nem tudom mi ennek a neve, kutyasuliban tanítják majdnem mindenhol :)

Igazából, ami még fontos lenne, hogy hozzám kötődjön a legjobban, de a család többi tagját se bántsa. Gondolom ha kiskorától együtt vannak bármilyen kutya össze tud szokni egy lóval, és egy goldival :)


2011. dec. 27. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az elvárásaidnak a boxer felelne meg..aminek nem tudod a nevét,az az őrző-védő..ismerősöm kutyakiképző,3 szuka boxere van..:)) Mindegyik őrző-védőzik,imádják a családot,a gyerekeket..de az idegeneket nem tűrik :))
2011. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Német juhász, rottweiler, dobermann, kuvasz (bár utóbbi nem az a tipikus kutyaiskolai őrző-védő engedelmességi tanfolyamok gyöngye).

De ezek a fajták mind nagy határozottságot igényelnek, egy rottweiler nem egy Golden, ami tud morogni, nem ugyanaz a kaliber. De ha úgy érzed, kész vagy fegyelmezetten, felelősséggel nevelni, akkor csak hajrá.

2011. dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Boxer :) Szép kutya.

Nekem még nagyon tetszik a roti, és a németjuhász :) Valakinek tapasztalatok még erről a három kutyáról?

2011. dec. 27. 11:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazából a 3 közül mindegyiknek megfelelő nevelést kell adni,és ha rendesen szocializált kutyád lesz,akkor ő lesz a tökéletes társ..nekem a boxer felé azért húz a szívem,mert én is boxert akartam egy időben,de mivel panelban élünk..ez nem túl jó..:) Így egy agaram lesz,akinek nem kell olyan mennyiségű mozgás mint egy boxernek..a boxernek iszonyatosan sok mozgásra van szüksége,le kell fárasztani fizikailag és szellemileg is :))
2011. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megfelelő határozottságot meg fogja kapni :) És a mozgatást is. Sokat járunk a goldival az erdőbe, ott rohangászik a többivel :) Illetve mikor lovagolok ő is ott ballag mellettünk. Nyáron megyünk tóra, tengerre fürdeni. Futni is szívesen elviszem majd, ha kell :)
2011. dec. 27. 11:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Az üzletünknél van 2 roti, illetve már csak egy:( Régebben, amikor kicsi voltam, akor rámugrott, és beledöntött a rózsába:D Mindenki fél tőle, de igazából nem bánt.
2011. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kicsit lehetetlen kérsz. Ha veszel egy kölyök kutyát, annak kb 2-3 év mire "használható" állapotba kerül. Ez idő alatt bármi megtörténhet, és mellette rendszeresen kutyaiskolába kellene vinned őt, mivel nem csibészelheti senki a családban (ezt nem fogod tudni megkerülni, hozzáértő külső segítséget kell igénybe venned). Veszélyben érzed magadat? A kutya sem fog másképpen érezni, és félelemből fog cselekedni. Elég csak egyetlen egy rossz élmény és azonnal általánosítani fog. Jöhet barát,rokon nem számít! Azután megbélyegeznek, hogy veszélyes a kutyád és fizetheted a súlyos ebadó forintokat.
2011. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretném megkerülni a kutyaiskolát. Írtam is, hogy szeretnénk járni.
2011. dec. 27. 17:57
 9/9 anonim válasza:
nos,nekünk régen volt egy szuka bordeauxi dog-unk.nem éppen támadó fajta. de a külsejével is elijeszt mindenkit. nem csunya vagy ijesmi,hanem nagy és ilyeszti az embereket. egy roszindulatu/véletlen meglökés sem volt 9 és fél éven át! 12-éves voltam amikor elment... gyakorlatilag együtt nőttünk fel. most 13 vagyok. van helyette egy amerikai bul dog unk. bolond fajta. nem érez fájdalmat. aranyos,da be kellett zárnunk mert szét szedte a keritést, ugrál,stb. a másik kutyánkal nem volt soha ilyen gond
2011. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!