Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a kedvenc idézetetek a...

Mi a kedvenc idézetetek a Harry Potter-ből? (bármelyik rész! )

Figyelt kérdés
A KÖNYVEK-ből!!!
2011. nov. 7. 20:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A régi klasszikus:

"Rossz úton jár, ki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni!"


1. könyvből, lehet hogy a kötőszavak nem pont így vannak, mert fejből írtam, de a lényeg a lényeg, szerintem nagyon szép:)

2011. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Ez tényleg nagyon szép!

Többiek?

2011. nov. 8. 16:00
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Hűű, mikor megnyitottam a kérdést, pontosan ezt akartam én is ideírni :) Szerintem is szép! És még ez is tetszik:

"Idővel elválik egymástól a könnyű út és a helyes út."


A Harry P. könyvekben szerintem rengeteg csodálatos és nagyon igaz idézet van, szeretem őket.

2011. nov. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Még egy, ami beugrott (Dumbledore mondja Harrynek):

"Nem vagy rossz ember. Jó ember vagy, akivel rossz dolgok történnek."

2011. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Amúgy a filmben ezt Sirius mondja, nem?
2011. nov. 9. 00:08
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
JAjjj,annyi van. De talán akkor érzékenyültem el,mikor azt mondta,hogy most megy meghalni.
2011. nov. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
98%

"De ennek most vége. Többé senkinek nem engedheti meg, hogy eleven bástyaként beálljon ő és Voldemort közé; örökre el kell vetnie az illúziót, aminek már egyéves korában szerte kellett volna foszlania: hogy a szülői karok oltalmában senki és semmi nem bánthatja őt. A rémálomból nincs ébredés, nem suttogja senki a sötétben, hogy ne féljen, mert a veszély a képzelet játéka csupán. Meghalt az utolsó, legnagyobb védelmezője, s immár végképp egyedül van, olyan egyedül, mint még soha életében."


"Van fogalmad róla, mennyire rettegnek a zsarnokok az elnyomottaktól? Mind tisztában vannak vele, hogy előbb-utóbb lesz egy az áldozataik között, aki feláll és visszavág."


"A zöld szempár belenézett a feketébe, de egy másodperc múltán a sötét szemek mélyén valami kihunyt, dermedt, vak ürességet hagyva maga után."


"Most végre megértette, mire próbál rávilágítani Dumbledore. Olyasmi ez, gondolta, mint, hogy behurcolják-e őt az arénába, ahol élethalálharcot kell vívnia, vagy felemelt fővel, önszántából vonul be. Vannak talán, akik azt hiszik, hogy a két dolog között nincs lényeges különbség, de Dumbledore tudja - és én is tudom, meg a szüleim is tudták, gondolta fellángoló büszkeséggel -, hogy ezen a különbségen áll vagy bukik minden a világon."


19/L

2011. nov. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

"A hideg elfordulás, a közöny a nyílt ellenszenvnél is veszedelmesebb méreg." A. D.

"Egy szülőnek... nem szabad elhagynia a gyerekét, csak - csak ha kényszerítik rá." H. P.

"Legfőbb ideje, hogy a nagyanyja arra az unokájára legyen büszke, aki van neki, és nem arra, akit elképzelt magának." M. McG.

"A bolondok, akik büszkén a világ elé tárják szívüket, akik nem tudnak uralkodni az érzelmeik felett, gyötrő emlékeken rágódnak, és hagyják, hogy bárki feldühítse őket - más szóval a gyenge emberek - mind esélytelenek a Sötét Nagyúrral szemben!" P. P.

"Az emberek könnyebben bocsátanak meg annak, aki téved, mint annak, akinek igaza van." A. D.

"A nagyság irigységet vet, az irigység gyűlöletet teremt, a gyűlölet hazugságot szül." A. D.


Ééés kedvenc részletem a könyvekből:

"– Tudom! Tudom!

Ezúttal is négykézlábra rogyott, s a sebhelye is fájt, de a torkából feltörő kiáltás diadalmas volt.

Felpattant a földről, és látta, hogy Piton pálcáját függőlegesen tartva mered rá. Olyan volt, mintha a

tanár ezúttal magától megszüntette volna a bűbájt, mielőtt Harry védekezni kezdett volna.

– Mi történt, Potter?

– Láttam... emlékeztem... – zihálta Harry. – Most jöttem rá...

– Mire jöttél rá? – kérdezte élesen Piton.

Harry nem válaszolt rögtön. Megdörzsölte a homlokát, és közben még néhány másodpercre átadta magát a felismerés szédítő örömének. Hónapok óta álmodott az ablaktalan folyosóról és a zárt ajtóról de mindeddig meg se fordult a

fejében, hogy az létező hely lehet. Most, az emlék láttán rádöbbent, hogy mindvégig arról a folyosóról álmodott, amin augusztus tizenkettedikén, a minisztériumi tárgyalóterem felé menet végigsiettek Mr. Weasleyvel. És ugyanazon, Rejtély- és Misztériumügyi Főosztályra vezető

folyosón tartózkodott Mr. Weasley akkor éjjel, mikor a kígyó megtámadta.

Harry felpillantott Pitonra.

– Mi van a Misztériumügyi Főosztályon?

– Tessék?

Harry elégedetten látta, hogy a Piton arca nyugtalanul megrándult.

– Mi van a Misztériumügyi Főosztályon, tanár úr?

– Mire véljem ezt a kérdést, Potter? – kérdezte halkan Piton.

– Az előbb láttam egy folyosót – felelte Harry, a tanár arcát fürkészve. – Hónapok óta újra és újra álmodom róla. És most felismertem... a minisztériumban van, a Rejtély- és Misztériumügyi Főosztályra vezet... és szerintem Voldemort onnan akar...

– Ne mondd ki a Sötét Nagyúr nevét!

Néhány másodpercig farkasszemet néztek egymással. Harrynek megint fájt a sebhelye, de nem

törődött vele. Piton kizökkent hűvös nyugalmából, de erről csak arckifejezése árulkodott; ahogy megszólalt, hangja higgadtan csengett:

– Sok dolgot őriznek a Rejtély- és Misztériumügyi Főosztályon, Potter. Kevés olyat, amit

megértenél, és egyet se, ami rád tartozik. Elég világosan fogalmaztam?"

2011. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nagyon szép az összes, köszi a válaszokat!!!

Kedves utolsó, az idézeteid közül az utolsót nem A. D. mondta, hanem Voldemort, mikor elment tanári állást kérni A. D. -tól!

2011. nov. 10. 16:16
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az örök klasszikus, amit az első írt, meg azok is jók, amiket az utolsó írt.
2011. nov. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!