Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy erdélyi kopóm 2 éves....

Jocsó kérdése:

Van egy erdélyi kopóm 2 éves. Hogyan tudnám betanítani, hogy kevésbé legyen barátságos az idegenekkel? Ugatni ugat, de ha belépnek a kapún rögtön jön a farokcsóválás. Hogyan tudnám betanítani, hogy ne engedje be őket? Valakinek valami jó ötlet?

Figyelt kérdés
Egyébként könnyen tanúl és okos. Csak az írjon aki tényleg tud valami jó tanácsal szolgálni.
2011. dec. 28. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
hát azt nem tudom, hogy hogyan lehetne rá megtanítani, szerintem vidd el kiképzőhöz és ő megmondja neked, és legalább nem leszel félreinformálva
2011. dec. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hat lehet, hogy mar nem igazan lehet erre megtanitani, de a kutyasuli szerintem a legjbb megoldas :)
2011. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Az erdélyi kopótól ennyi telik. Ha házőrzőt akarsz akkor olyan fajtát vegyél.
2011. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik te nem ismered az erdélyi kopót. Nagyon jó házőrző de nem egy rottwiler.

Azon kívül minden kutyának más az egyénisége. A kutyaiskolában nem fogják arra megtanítani, hogy barátságtalan legyen. Legfeljebb csibészelni, de azt egy ilyen típusú kutya csak játékból csinálja, és ettől még otthon nem lesz más. Ő vadászkutya. A vadászkutyáknak nem az a dolga hogy vadállatként őrizzék a házat. Előre kellett volna gondolni hogy milyen kutyát szeretnél.

2011. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*rottweiler
2011. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ajsa ***** válasza:
:) nekem 4 éves Erdélyim van. Ő nem enged be senkit. Sőt akit én engedek be azt is lepisili:D:D Néha kínos, vár mostanában pórázon tartom hogy ha idegent kell beengedni. Szerintem is vidd kutyasuliba, vagy kell mellé egy másik ház őrző akit elismer dominánsnak és ő megtanítja. Nekem minden kutyámat az elődje tanított be.
2012. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!