Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Nagyon FONTOS!...

Segítség! Nagyon FONTOS! Szerinted mi lehet a baj? (többi lent (picit hosszú) )

Figyelt kérdés
kb. 1 hete megy a kutyusom hasa de más problémája nincsen, Happy Dogal etettem és át tértem Hill'sre, hogy hátha elmúlik, de nem. 2napig rizses diétán volt és akkor helyre jött a pocija úgy hogy nem ment(de nemis volt 100% osan jó a széklete) de viszont ma este ujra Hill's-t adtam neki és ujra elkezdett menni a hasa. Szerinted a táp lehet a baja? ha veszek neki sensitiv tápot érzékeny gyomrú kölyök kutyáknak akkor az jobblenne? csak most nem tudom elvinni orvoshoz mert nincs pénzem ebbe a hónapba már 50ezret költöttem a kutyusra (2oltás kaja és betegsége) és most nagyon aggódom érte. szerinted mit tegyek? 4hónapos labrador (bocsi a helyesírási hibákért)
2011. dec. 28. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
valami bakteriális fertőzése lehet. figyelj rá, hogy sokat igyon
2011. dec. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenek előtt itass vele ha tudsz minél több vizet. Lehet, hogy kár volt átállnod a tápról, ez sokszor okoz önmagában is hasmenést a kölyköknél. Ha jól olvastam, már előtte is ment a hasa, mielőtt tápot változtattál volna. Szerintem legyen megint rizses diétán még egy darabig, ha az segített, illetve (javítsatok ki, ha nem helyes) adhatsz neki egy kis főtt húst is (csirkét vagy marhát) és főleg sok levest, amit jóízűen befal, ezzel is csökkentve a kiszáradás veszélyét.

Ha nem is tudsz menni orvoshoz azért hívd fel mindenképp és kérj tőle tanácsot, az még ingyen van.

2011. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg nem tudod elvinni orvoshoz, addig etesd főtt kajával, amitől ugye nem ment a pocakja. Mindennapra főzz neki rizst, és pici csirkehusit. Aztán mikor tudod vidd dokihoz, ő biztos ad valami gyógyszert rá. Amúgy a hills az én kiskutyámon sem segített a hasmasban... De ő már felnőtt, és szerencsére kinőtte, mert kiskorában nagyon hasmenős volt. (francia bulldog) Remélem semmi komoly baj nincs a labiddal!!!!
2011. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát a tápváltogatással biztos nem segítettél a problémán, az önmagában is okozhat hasmenést. Vidd el a dokihoz, valószínűleg összeszedett valami fertőzést, viszonylag gyakori és könnyen kezelhető probléma.
2011. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
széntabletta helyre hozza a pociját
2011. dec. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni, hogy mi ez...

Mi múlthéten estünk át egy durva vírusos hasmenéses járványon. Antibiotikum nélkül nem jött volna helyre.


Írtam már a korábban is neked, hogy ugye lehet a táptól is, hogy érzékeny a pocija. DE..


Egyébként hogy volt ez az egész történet? Egy 1 héttel ezelőttig semmi baja nem volt a Happy Dogtól, elkezdett fosizni és úgy álltatok át a Hill's-re? Ha így volt, kizárt, hogy a táptól legyen és nyugodtan adj majd neki Happy Dogot. Amúgy a fogától is mehet a hasa, ugye most váltja őket. Amikor ennyi idős volt a kutyusom, 2 hetente hasmenése volt. Bolus Adstringens-t adtam neki (ez megfogja a hasmenését), rizzsel kevertem a tápját, áztatva ill. Gastroferm Pet probiotikumot adtam neki, hogy helyreálljon a bélflórája. - Természetesen mindent az orvosunk javaslatára.

2011. dec. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha egy hete hasmenése van, szerintem nem a táplálék az oka, valami fertőzés lehet. Állatorvossal kéne konzultálni, mert nagyon legyengítheti őket a huzamos hasmenés. Tejterméket ne adj neki mostanában semmiképp, a rizs+főtt csirke diéta ártani nem árthat.

Én általában Probicol-H pasztát szoktam a kutyámnak adni a nyári hányós-fosós időszakban. Állatpatikában vény nélkül kapható, kb. 2000 Ft egy tubus. [link]

2011. dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:
100%

A hills baromi erős táp. Az én kutyám is egyirányba f...ott tőle. Főleg a happy dog után nagy váltás. Szerintem térj vissza a régire.

Próbálj ki napi 2x1 bolus astringenst adni neki 3 napon keresztül. Ha nem múlik el az után sem, vagy közben rosszabbodik, akkor sajnos nem ússzátok meg az orvost. Féreghajtás mikor volt?

2011. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!