Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le azokat, vagy...

Miért nézik le azokat, vagy nevezik sznobnak az olyan embereket, akik megbízható helyről, jó tenyésztőtől vesznek törzskönyves kutyát hobby célra?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 22:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Én nem nézem le őket. Minden kutyát imádok, akár vették, akár befogadták, de én személy szerint nem adnék pénzt egy kutyáért, mikor dugig vannak a menhelyek szebbnél szebb szeretetre vágyó kutyusokkal.
2009. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom miből gondolod, hogy lenézzük az ilyen embereket. Sőt szerintem nagyon jó, hogy valaki nem szaporítótól veszi meg a kutyáját, mondván, hogy úgysem kiállításra lesz minek a törzskönyv, hanem felkeres egy megbízható tenyésztőt. Max azért nézheti le valaki az ilyeneket, mert rengeteg kutyus él menhelyen és ha úgyis csak hobbynak kell, akkor mondjuk hozhatnál onnan is. Én meg tudom érteni, ha valaki nagyon szeret egy bizonyos fajtát, vagy biztosra akar menni vele, akkor tenyésztőtől vesz.
2009. máj. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Pedig sokan lenézik azokat akik tenyésztőtől vesznek kutyát. Nekem is tk-s kutyáim vannak, mert beleszerettem egy adott fajtába, és tudni akartam hogy egészséges és tuti fajtatiszta lesz.

Tudod hányszor olvastam már itt, hogy milyen sznob az aki papírokkal vesz kutyát, és biztos csak a papír a fontos, és azt nézegetjük... Sőt olyat is írt vmi okos ember, hogy ha elveszik a tk akkor már nem is kell a kutya vagy mi...

Ezt akartom érteni hogy miért gondolják ezt. Vagy csak féltékenyek? Nem értem...

2009. máj. 20. 22:49
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első, mindenkinek más a szép, más a kedves... Akinek egy adott fajta, az nem fog menhelyi kutyát választani... És ez a kutyának is jó, azért vigyék haza, mert kedvesnek tartják, és nem azért, mert dugig van velük a menhely közben meg egy másik fajta az álmuk... Én hobbi célra is olyat szeretnék aki tetszik, mert kinek lenne jó ha elhoznék egy menhelyit és közben a másikra fájna a fogam? Ha valaki "csak" hobbi célra vesz magához kutyát akkor annak nem kell olyannak lennie amit az illető szeretne? Ha valakinek álma egy xy fajtájú kutya akkor olyanja legyen hobbira is, mert akkor jár jól mindenki.
2009. máj. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehagyta a végét... Szóval attól függetlenül én is szeretem az összes kutyát, de úgy érzem avval is jót teszek, ha nem veszek magamhoz csak azért, mert sokan vannak, mert ha nem olyan kutyára vágyok akkor biztos nem tudok neki mindent megadni.
2009. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy vagyok vele, hogy menhelyeken rengeteg kutya van, sok fajta, és feltételezem, hogy fajtatiszta is kerül oda bizonyos okokból. Szerintem mindenkinek először ott kéne megnéznie, még akkor is, ha van egy elképzelése, mert lehet, hogy ott is talál olyant, amilyent szeretne, és ha még így is ragaszkodik egy bizonyos fajtához, és az nem volt épp a menhelyen, vagy nem volt pont olyan, akkor menjen csak tenyésztőhöz. Menhelyeken tudtommal ivartalanítják a kutyust, és oltást is kap biztosan, tehát ugyanolyan társa lehet a gazdinak, mint egy tenyésztőtől vásárolt.

Nem tudom, ki nézi le vagy nem nézi le, én így tartanám jónak, csak ezeket sokan nem járják végig sajnos.

2009. máj. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Első vagyok. Csak a saját véleményemet írtam le, miszerint nekem teljesen mindegy a fajtája. De ez csak én vagyok. Nekem mindegy, hogy ki honnan veszi a kutyáját, lényeg, hogy szeresse és jól bánjon vele.:)
2009. máj. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindenki nézi le. Ahogy pl. nekem sem volt soha fajtatiszta.Ugyanakkor azért valljuk be h a menhelyi kutyák nagy része lelki sérült - nem véletlenül.

És ha pl. kisgyerek mellé kerül, az azért rizikósabb egy ereje teljében lévő felnőtt kutyánál, mint egy kölyöknél.

2009. máj. 21. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyi kutyák: egyre több fajtamentő csapat van, tehát fajtatiszta kutyáért is érdemes körül nézni közöttük.


Viszont mindenképp adott fajtájú kölyköt szeretne valaki akkor nem hogy nem baj, sőt igazán felelősségteljes dolog, hogy nem az első tk-s kutyát veszi meg hanem keres egy jó, megbizható tenyésztőt.

Ha már tk-s kutyát akarsz akkor igenis válaszd a lehető legjobb tenyészőt és ne foglalkozz vele ha le sznoboznak: Tudd hogy jól döntöttél!

2009. máj. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
szó mi szó a törzskönyves kutyatulajdonosok között vannak olyanok akik sznobok! De nem azért sznobozzák le mert tk-s a kutyája hanem azért mert ami már nem 1000euro fölött van kutya hanem alatta azt már kinézik h az nem kutya,ezt általában tenyésztők teszik meg! mi is kiállításokra járunk a kutyánkkal és ez tapasztalat! és kinézk azt akinek "olcsó" kutyája van,pláne ha szebb mint az ővé!
2009. máj. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!