Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek tarthat beaglet a...

Szerintetek tarthat beaglet a 13 éves lányom?

Figyelt kérdés
Ilyen kiskutyát szeretne és én megengedem neki a kutyát csak nem tudom h jó-e ez a fajta a számára.
2011. dec. 29. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint te tarthatsz-e? Mert azt már most jó, ha tudatosítod, hogy a gyereket addig érdekli a kutya amíg szórakoztatja, de a piszkos munka rád fog maradni.
2011. dec. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A beagle egy nagyon okos fajta, bár nem egy könnyű eset. Rengeteg mozgást és foglalkozást igényel. Ha van ideje a kislánynak rá és elég felelősségteljes, akkor nyugodtan tarthat.
2011. dec. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha tudd hogy foglalkozik vele akármi van és pénz is van az oltásokra és a kutyára akkor tarthat..:)
2011. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

A beagle tipikusan az a fajta, akivel temérdek gond lehet, ha valami félresiklik a nevelésében.

Nem csak a mozgásigénye hatalmas, de arra lett kitenyésztve, hogy a gazdáitól függetlenül döntsön, vagyis sokszor nagyon nehezen behívható, elmegy vadászni a saját szakállára séta közben. Imád kaparni is, és ha gyenge kezű gazdához kerül, pillanatok alatt a fejére nő.


Én azt javasolnám, válasszatok inkább más fajtát, amivel egy kislány is elbír. Tudom, hogy a beagle-k cukik, barna szemek, bársonyos fülek meg minden, de egy könnyebben kezelhető, nyugodtabb fajtával nagyságrendekkel kevesebb gond és több öröm lenne.


Esetleg valamilyen spániel, uszkár, retriever, skót juhász, törpe- vagy közép schnauzer, pumi, törpe tacskó, vagy valami helyes menhelyi keverék? A legtöbb fajta, amit írtam, kimondottan gyerekbarát és könnyen kezelhető, jó sport- és hobbikutya.


Ha a kislányod kutyát szeretne, úgy istenigazából, hidd el, bármivel "beéri". Ha ragaszkodik a beagle-höz, fél éves korára Rád maradna a kutya.

2011. dec. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A beaglehez szakértő kéz kell, de megoldható a nevelése ha jártok vele kutyaiskolába ;D
2011. dec. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
beagle szerintem nem való egy 13 éves lánynak , egyik ismim lánya 14 volt amikor beagle-t vettek cuki volt meg minden de most már az anyuka viszi sétálni mert a gyerek nem bírja el,erős kéz kell a neveléséhez tényleg inkább vmi más fajtát válaszatok..
2011. dec. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy a lányod elég érett-e a kutyatartáshoz, van-e annyira hozzáértő vagy hajlandó-e jó kutyaiskolába vinni, hogy problémamentes kutyát neveljen belőle, és hogy te mindezt anyagilag finanszírozod-e, na meg hogy neked van-e B terved arra az esetre, ha felnő a lányod, megunja a kutyát, pasizik meg bulizik inkább, elmegy egyetemre...
2011. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De viszont az én egyik ismerősöm is kb. 12 évesen kapta az elsó beaglejét, most kettő van neki. Mindketten szuper képzettek, és sorra nyerik az agilityversenyeket
2011. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem való beagle kezdő gazdának, főleg nem egy 13 évesnek. Én alig bírok az enyémmel, pedig nagy a tapasztalat, és pár évvel idősebb is vagyok...
2012. jan. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!