Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz, hogy a husky nem...

Az igaz, hogy a husky nem való kezdő gazdiknak?

Figyelt kérdés
Kérem csak olyanok írjanak, akiknek van huskyjuk.

2011. dec. 29. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak volt. Bizony nem jó kezdőknek. Nagyon makacsak, és kellően ki kell elégíteni az igényeiket, mind futás, stb
2011. dec. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon igaz!

Aki nem ért hozzájuk,nem fogadja el a személyiségüket,nemtud velük azonosulni,és következetesen nevelni őket,annak inkább ne...

Első kutyának meg pláne nem. Cuki,meg szép meg mniden,de nagyonkönnyen az ember fejére nőhet,szökőssé válik,és makacskodni fog.

2011. dec. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:

Nekem is első kutyám volt husky. Ez gazdától függő. Ha van érzéke egy igen okos és ravasz fajtához, akkor igen.

Én inkább azt mondanám, hogy egy juhászkutya után nem kell senkinek husky. Aki hozzászokott, hogy a kutyája elsőre ugrik és mindent megcsinál, annak kínszenvedés lesz egy husky önállósága. De aki hozzászokott - mint én - hogy egészen más módszerekkel kell nevelni és sokkal több türelem kell hozzá, az egy husky után bármilyen más fajtával boldogul. Már ha kell neki más fajta utána. Ha valaki megszereti az északiakat, az örök szerelem marad.

2011. dec. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Első saját kutyám husky és semmit se tudtam a fajtáról!! Nem igazán voltam körültekintő, nem olvastam eleget róla. Nem volt könnyű vele, de álltam a sarat! Voltak nehézségek, de megérte! Nálam az elszántság és a mérhetetlen szeretet iránta sokat segített. Viszont nem sokan küzdenek értük és inkább túladnak rajtuk... :(

2012. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy az előző, családi kutyánk németjuhász volt... Nem volt köze ahhoz h huskyt választottam.
2012. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Formen72 válasza:


Szia nekem két huskym és 1 német juhászom van.10 éve kutyázom x dijakat nyertünk sorolhatnám de ez nem a villogás helye és nem is erre vagy kiváncsi.A husky nem kutya hanem husky!Nehéz képezni kb 4 szer több munkát igényel mint a németjuhász és sosem lesz engedelmes.Mindent tud és megtanul de csak akkor hajtja végre a parancsot ha kedve van öntörvényü kutya sok türelem kell hozzá.Komoly kerités és sok szabad idöt igényel.Hülyeség hogy nem birja a meleget!Sokszor napoznak a 35 c hőségben is 3 rétegű szőre a naptól is megvédi imádják a vizet jol úsznak bár erre a képeségre kiskorárol tanitani kell.A husky képzését már pár hetesen el kell kezdeni mert kb 8 hónapos kórátol be érik innen már nehezebb a képzés.Tehát a szocializációt a behivást helyben maradást ültetést fektetést porázon vezetést és szabadon követést kb 10 hónapos korára meg kell tanitani mert utánna nehéz.Gyerek mellé ideális kutya sosem agresziv imádja az embert.Olyat még nem hallotam hogy husky embert harapot volna.Nem ház örzö de jelez ha van valami viszont szeret vonyitani ami akár 3 km re is elhaladszik akár a farkas üvöltés, ez a szomszédokal probléma lehet le lehet szoktatni rólla de ha nem vagy othól úgyis csinálja:)Nagyszerű kutya de sok türelem szakértelem és nagy adag humorérzék kell hozzá:)Ha jó kuyát akarsz nem olcsó!Rengeteg a szaporitó magyar országon és tele vannak beteg rossz tultenyésztett kutyákkal,bár van pár tenyésztő ami jó de nagyon meg kell nézni honnan veszed.1 jó husky akár 150-200 e forint is lehet,de hobbi célra már 80 e ft ér is jó kutyát lehet venni.A szaporitókat kerüld hidd el tapasztalatból mondom isten mencs 1 rosz idegrendszerű kutyától.Remélem tudtam segiteni:)Kezdőnek nem ajánlom ha nem értesz hozzá sok baj lesz hidd el tapasztalatból tudom.Nálunk a kezdéskor kb sok ezer forint kárt csinált a husky mire megtanultuk a tartását.Ha engedelmes kutyát akarsz akkor németjuhász-ha sok szabad időd husky.

2012. jún. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!