Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem pisil/kakil a séták...

Miért nem pisil/kakil a séták alkalmával?

Figyelt kérdés
11 hetes bichonom van és 2 napja van még csak nálam. Mindent elolvastam a kutyatartásról, amit csak találtam, most mégis gondban vagyok.:) 2-3 óránként viszem le sétálni, de sosem ürít ilyenkor, viszont amint felérünk azonnal pisil és kakil. Jobb híján újságpapírt terítettem le neki, de nem szeretném, ha rászokna. Hogy tudnék segíteni neki abban, hogy megértse, hogy a sétákon kell pisilni? Vagy túl sokat várok tőle ennyi idősen és majd jobb lesz idővel?:)
2011. dec. 29. 15:30
 1/5 anonim válasza:

Hello


Velünk ugyan ez volt.

Én azt csináltam, hogy baromi sokáig voltam lent Vele.

És már egyszerűen nem bírta, és a fűbe pisilt.

Majd 5 percen át dicsérgettem, puszilgattam.

Ezt 2-3 alkalommal megcsináltam és megtanulta.

Persze mikor a lakásba csinálta akkor nagyon leszidtam.


Egy próbát megér

2011. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam én is minél tovább lent maradni, de már ő is meg én is átfagytam.:S Melegben egyszerűbb lenne!:D Azért megpróbálom még párszor, köszönöm a válaszod!:)
2011. dec. 29. 15:41
 3/5 anonim válasza:

Én egyfolytában játszottam Velük, és így hamar elrepült az idő.

Plusz vizet is viszek le Nekik, főleg nyáron.

Akkor általában 3 órát lent rohangálunk.

2011. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem vársz túl sokat, ennyi idősen már nyugodtan lehet szobatiszta. Amikor felébred, azonnal szaladj le vele. Vigyél magaddal jutalomfalatot és addig sétálj, amíg nem tudja már tartani és kiereszti a pisit. Ekkor nagy örömujjongás, jutalomfalat, simogatás.
2011. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Végre megvolt az áttörés!:) Pisilt egyet, de 3 órát fagyoskodtunk érte!:S Félte, hogy megfázik, de ráadtam egy kis meleg kabátkát és utána már nem is remegett. Viszont én nem bírtam ilyen sokáig, úgyhogy váltottuk egymást a párommal mikor már csontig fagytam!:) Sötét volt, úgyhogy nem igazán láttam mikor pisilt, de mikor utána arrébb ment, akkor nagyon megdicsértem, kapott jutalomfalatot és játszottunk. Most úgy kidőlt, hogy alszik, mint a lőtt kutya!:D Köszönöm a tanácsokat, megpróbálom így folytatni, bár egyre hidegebb van.:(

2011. dec. 29. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!