Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két tacskóm van és nagyon...

Két tacskóm van és nagyon félnek a petárdázástól, tüzijátékoktól. Az ölemben ülve remegik végig a szilveszter éjfélt. Nincs valami kiméletes szer ami megkönnyitené nekik ezt a nehéz időszakot?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a DAP párologtatót,nekünk nagyon sokat segített a a viharban.
2011. dec. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy Tacskóm és egy Plim. Ők is nagyon félnek. Én szoktam venni van olyan sherry-s illatanyag párologtatóba. Nekünk bevált. Nem mondom hogy 100%-os de valamnnyit segít + simagontom meg nyugtatgatom őket...
2011. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*Puli
2011. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:
100%

A DAP valóban hasznos találmány, de ha együtt alkalmazod azzal, hogy nem veszed ölbe, nem babusgatod őket, hanem teljesen természetesnek veszed a durrogásokat, sokat segít. Tudod, ilyenkor a kutya úgy értelmezi: Én félek, a gazdi felvesz és aggódik. Tehát ő is fél. Nosza féljünk együtt!

Ha viszont nem foglalkozol vele, akkor megfordul a fejében, hogy a gazdi vajon miért nem fél az ilyentől? Azért mert ő olyan nagy és erős, hogy meg tud védeni minket. Tehát amíg a gazdi itt van, nincs mitől félni.

Nekem is volt kutyám, aki mellé fél évesen ledobtak egy petárdát. Na ő aztán tudott pánikolni. Senki nem adott még akkoriban tanácsot, mit csináljak. Eltelt 6 év, mire kifundáltuk, hogy több más - nem félős kutyával együtt - elvittük augusztus -án a Margit-szigetre. Az első percben reszketett, aztán észrevette, hogy rajta kívül mindenki más élvezi, a gazdi, a többi kutya meg még a tanárbácsi is. Roppant ciki volt, hogy pont ő, a kutyák között főnök reszket. Kihúzta magát és beállt a többi kutya közé és nézte a színes fényeket.

2011. dec. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
40%
NE simogasd NE nyugtaskasd emrt azzal csak stresszeled mivel kimutatod neki hogy ez másmilyen nap mint a többi de a cél az hogy ez egy ugyanolyan nap mint a többi ..
2011. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!