Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhás a kutyám. Próbáltuk a...

Bolhás a kutyám. Próbáltuk a Frontline-t, cseppek formájában 2 hónapja kezeltük, de megint bolhásak. Mit lehet még tenni? Van valami tuti szer?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy mi a pontos menete egy kutya bolhátlanításának? Előbb meg kell fürdetni őket? Labrador kutyusokról van szó, 2. A Frontline szer hatott, de csak 3 hétig. A helyüket is kitakarítottuk, nem tudjuk mit lehetne tenni. Van valami spré ami talán jobb mint a Frontline?
2011. nov. 21. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom kinti kutyusok. Ha kitakaritjátok a helyüket, tegyetek bele egy kis diófalevelet, az elvileg távoltartja a boljákat. De most a hideg beálltával el kéne, hogy tünjenek. Az oljukat érdemes lenne mondjuk Piretmix-szel felszórni, rájuk pedig jó a frontline. De szerintem már nem kell fürdetni őket.
2011. nov. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A piretmix nem ártalmas a kutyáknak? Az oljukat kitakarítottuk rendesen:( Kaptak frontline cseppeket, most mégis megint bolhásak. Ezt a kezelést 2 havonta meg kell ismételni? Ez nem árt a kutyáknak? Elvégre ez is valamennyire méreg nem?
2011. nov. 21. 07:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a frontline-t és a többi spot-ont is havonta kell rácsöpögtetni, nem kéthavonta! Folyamatos védelem kell, mert úgy látszik, hogy ti egy igencsak bolhafertőzött területen éltek.
2011. nov. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Frontline egy nagyon jó szer, szerintem ne keress mást.


Ha ennyire bolhásak, nem árt, ha havonta cseppentesz rájuk. Nem tudom pontosan, Frontline-ék mennyi időt szavatolnak a bolhák ellen, mert én havonta kezelem a kutyáimat a kullancsok miatt (kullancs ellen 1 hónap).


Arra figyelj, hogy miután rácseppentetted a marjára a cuccot, 2-3 napig ne simogasd azon a helyen és ne is érje víz, tehát ne vidd őket úsztatni. Én még azt se szoktam hagyni, hogy hemperegjenek és ledörzsöljék magukról a szert.


Az ólját elvileg nem kell mással kezelni, ha megfelelő rendszerességgel csepegteted a kutyákat, bizonyos idő eltelte után a bolhapeték is eltűnnek, a felnőtt bolhák meg megdöglenek. (A Frontline, ha jól tudom, úgy működik, hogy nem távol tartja a bolhákat, hanem ha megcsípi a kutyát, megdöglik, de javítsatok ki, ha rosszul tudom.) És mindig egyszerre kezeljétek a 2 kutyát, kb. 30 naponta.


Esetleg, ha nagyon hemzsegnek a bolhák a helyükön, lefújhatod Frontline spray-vel (alkoholbázisú) vagy kérhetsz állatorvostól valami más szert. De magának a cseppnek papírforma szerint eredményt kell hoznia.

2011. nov. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
A kullancsok már immunisak a frontline-ra, lehet hogy a bolhák is azok lettek. Próbáld ki az advantixot, nekem az vált be.
2011. nov. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Állandó védelemre van szükség, ez lehet fél évig ható nyakörv, vagy csepp havonta, attól függ, nektek melyik jön be jobban. A bolha már csak ilyen, visszatér, ha nem tartod távol.
2011. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a legtöbb kutyás tudja :): a bolha-légy-szúnyog-kullancs távol tartókat ( spray,spot-on-bolhanyakörv)azért is használják, mert a bolhás kutya bolhátlanítása sokba kerül !!!

nem csak a kutyát zavarja :)

udvari kutya - kiltix bolhairtó nyakörv , 7 hónapig hatásos !!!!

vagy spot-on ( persze nem a frotline ) hanem pl: prac-tic ( vényköteles !!)

ilyen egyszerű !

mosd ki a kutya minden fekvőhelyét,plédet,szőnyeget,minden kimoshatót!

mosd le ,illetve kezeld a kutya ólját ( állatorvosoknál kapható rá szer )

ez mind pénzbe kerül !!!!

2011. nov. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én az alábbit javaslom (nekem 6 hónapnyi szenvedés után csak ez vált be, akkor tettem is fel egy kérdést itt gyakorin, egy tenyésztő ezt ajánlotta):


1.) Neostomosan ampullás fürdetés (1L vízhez 1 ampulla, szerintem neked kutyánként kell 3-4 ampulla), ebbe jól beleforgatog, és hagyod rászáradni bent a lakásban.

2.) A helyüket a megmaradt "lével" öntsd fel, vagy tedd spriccelőbe és spricceld át vele. Használhatsz plusban bolhaport is az egész udvarra.

3.) 3 nap múlva ugyan ez.

4.) Advocate vagy Stronghold spot-on, ezek annyira durvák, hogy még a szívférget és a bolhapetéket is kiírtják a kutyából.

5.) 1 hónap mulva mindegyiknek 1 Kiltix, Scalibor vagy Bolfo nyakörv.


A 6 hónapnyi szenvedésem kb 50000Ft-ba került a 2 kutyámnak. Ezt a kezelést megoldottam 15000-ből, de legalább hatásos volt!


A Frontline már időtlen idők óta hatástalan a bolhák ellen (legalábbis nálunk).

2011. nov. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!