Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudja űríteni a kutya a...

Tudja űríteni a kutya a bűzmirigyét? Lehet, hogy az enyém azt csinálta?

Figyelt kérdés
Be van neki gyulladva, kétszer ki is nyomta a doki, és kenegetnem kell itthon, viszont ma reggel kakilás után úgy csinált megint, mint aki kakil, de csak sárgás, nem teljesen átlátszó de víz szerű jött belőle. Ez bűzmirigy váladék volt? És ha igen, akkor ez jó jel?
2009. máj. 21. 10:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az én kutyám bűzmirigy-váladéka sötétbarna színű és sűrűbb, mint a víz. Ja, és NAGYON bódös. Neki is ki szokta nyomni a doki.


Egyébként a kutyák általában úgy szokták, hogy szánkáznak a fenekükön. A probléma rendszerint csak lakásban tartott kutyáknál lép fel érdekes módon. A kint tartott kutyáknak más aszéklete, sűrűbb, és a széklet távozáskor folyamatosan kinyomja, kiüríti a bűzmirigy tartalmát is. Hosszabb távon úgy segíthetsz a kutyádnak, ha több csontot adsz neki, ami besűríti a székletét. Pusztán a konzerv meg a száraztáp nem elég.

2009. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

ez nekem inkább gennynek tűnik ...

mozgatod eleget a kutyát? attól is ürülnek a bűzmirigyek ...

2009. máj. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Vidd vissza a dokihoz, valami nem oké! Nem jó jel.
2009. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A bűzmirigyek normális esetben minden székelésnél ürülnek, a váladékuk bevonja a székletet.

Az én kutyáimnál soha nem volt semmi gond, egynek sem kellett soha nyomni. (a dokim azt mondja nem is szabad elkezdeni nyomogatni, csak ha tényleg gond van velük, mert utána már nem ürül rendesen. Ha a kozmetikusok nem nyomogatnák orba-szájba a bűzmirigyeket, akkor fele ennyi olyan kutya lenne, akinek nem ürül természetes módon.)

Amit te láttál az viszont (főleg ha nem volt büdös) akkor inkább tényleg gennynek hangzik. A ivaros szuka, és nem láttad honnan jön, akár a hüvelyéből is jöhetett. De lehet gyulladt bűzmirigy is. Szerintem a biztonság kedvéért vidd dokihoz.

2009. máj. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kiskutya még, 10 hetes, és folyamatosan járok vele dokihoz, mert a füle is gyulladt, a bűzmirigye is (ezért nyomta ki, és ezért kell kenegetnem) és valószínűleg ezért vakarózik. De akkor most ez mi volt? A gyulladt bűzmirigye miatt volt? És ez az amit az orvos kinyom? Most kicsit ideges lettem.
2009. máj. 21. 10:45
 6/17 A kérdező kommentje:
Jah és hát annyit mozgatom amennyit a panel engedi, mert még nincs meg az összes oltása, és nem lehet kivinni, de a lehetőségekhez képest sokat mozgunk, rohangálok vele fel-alá a lakásban, meg sokat játszunk. De nyugtassatok meg, hogy ez ha genny, miért van, és hogy mitől, mikor fog elmúlni.
2009. máj. 21. 10:48
 7/17 A kérdező kommentje:
És ha genny, akkor ugyanolyan genny mint az embereké? Mert ahhoz képest átlátszó volt.
2009. máj. 21. 10:51
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A genny keveredhet savóval, akkor folyékonyabb.

10 hetes kutyának bűzmirigyproblémája? Ilyet még nem is hallottam. A bűzmirigygyulladástól kaphat fülgyulladást is, a kettő összefügg.

Szerintem hívd fel a dokit és kérdezz rá. Vagy hívd fel a tenyésztőt. Ezek szerint már kezdődő gyulladással hoztad el. Kérdezz rá, hogy neki előfordult-e már ilyen, vagy jellemző-e a fajtára, vagy az ő állataira.

2009. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ne szidjatok össze, de én inkább nem hívom fel azt a nőt... Kétlem, hogy tenyésztő lett volna, még akkoris ha tudott törzskönyvet adni. Hiába tudtam elviekben a dolgokat, unszolásra, a szivemre hallgatva vettük meg. Igen, már így hoztuk el, és teljesen kezdő lévén, ezt ott és akkor nem vettük észre. Mostmár mindegy, fizetek az állatorvosnak és kész, nem akarom megbánni, hogy megvettem, különben is már kár lenne, nem fogom kirakni őt emiatt, ő mostmár az enyém és gondoskodni fogok róla. Majd 15 év múlva körültekintőbb leszek. Holnap megyünk dokihoz és megbeszélem vele, és köszönöm az eddig segítséget.
2009. máj. 21. 11:10
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szidás, tiéd a tanulópénz. (a kutya nálad legalább kezelést kap)

Akkor tényleg a doki a legjobb. Ne hagy magad, kérdezz végig mindent a dokinál. Hogy mi a teendő, mit lehet csinálni, ha már ilyen korán jelentkezett. Lehte, hogy teljesen meggyógyul. Ha nem, akkor van lehetőség a bűzmirigy teljes eltávolítására is, de ez persze műtét a maga veszélyeivel együtt.

Telepedj le a dokinál és beszéld végig vele.

2009. máj. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!