Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok? (A...

Milyen kutyát ajánlanátok? (A többi lent. )

Figyelt kérdés

Elhatároztam,hogy kutyát veszek a gyerekeimnek.Egy olyan kutyát szeretnék,ami nem nő nagyra,de ugyanakkor nem pincsi meg hasonlók. Na meg gyerekkedvelő....

Segítenétek?


2011. dec. 29. 20:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Csivava?
2011. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Csivava, Tacskó,
2011. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
53%
Én a vizslát ajánlom. Bár kicsit nagyra nő, de ha kölyköt veszel, mire megnő, a gyerekek is nagyobbak lesznek. Azon kívül a vizsla rendkívül okos, barátságos, tanulékony, és végtelenül gyerekbarát. Nekem nyolc éves koromban volt egy két éves forma vizslám, egy tündér volt, imádtam. Hatalmas szeretet van benne, és az agressziónak még csak nyoma sincs. Tényleg nincs semmi probléma azzal, hogy nagy! Én nagyon picike voltam, és valahogy mindig tiszteletben tartotta, hogy kisebb vagyok nála. Ja, és még valami: nincs még egy olyan kutya, ami ennyire felnéz a gazdájára, és tiszteli őt! Tehát én egy vizslát ajánlok :)
2011. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Így van, a törpe tacskót én is nagyon tudom ajánlani. Nincs is túl nagy mozgásigénye, kiadós séták mellett teljesen jól elfekszik egész nap a fotelben. Kicsit ugatós, de ez nevelés kérdése.

Törpe/közép schnauzer. Okos, bár kicsit néha temperamentumosak, de gyerekek mellé kiváló.

Uszkár. A szőre macerás, de kedves, okos, sportos.

Én a terriereket is imádom, de első kutyának nem valók.


Esetleg egy jópofa menhelyi keverék? :) Egyfelől szép gesztus és nagyon hálásak szoktak lenni, másfelől sokan nem akarnak "zsákbamacskát". Persze ezért vannak a menhelyi gondozók, hogy elmondják, melyik kutyusról mit kell tudni. Lehet találni egész fiatal kölyköket is, ha nem akartok felnőtt kutyát.

2011. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Cavalier king charles spániel.


indoklás:

Kis termete ellenére nem nevezhető ölebnek. Bár szereti és igényli is a babusgatást, a szobában pedig olyan, mint egy úrihölgy/úriember (illedelmesen, halkan közlekedik, csendben heverészik a kanapén), azonban mégsem tekinthető szobakutyának. A séták alkalmával mindjárt megmutatkozik vidám temperamentuma és fejlett vadászösztöne. Értelmes, könnyen idomítható. Kitűnő szaglása és apportírozásra való hajlama jó vadászkutyává teszi, bár ma már szinte kizárólag kedvencként tartják. Kedves, bartáságos, alkalmazkodó természete miatt jól kijön a többi kutyával, és a macskákkal is hamar összebarátkozik. Igazi mindenes kutya: a gyerekek fáradhatatlan játszótársa, a hölgyek elegáns kísérője, a vadászok odaadó, megbízható segítője, a család bájos kedvence, és az idősek gyengéd, megértő társa.


Ápolása: Hosszú szőrét elég hetente egyszer átkefélni, nyírni nem kell!

(Wikipedia)


És idáig én is ezt tapasztaltam. Egy végtelenül jól kezelhető szép kiskutya.

2011. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Ja, még a skót juhász. Nem olyan nagyon kicsi, de nem is nagy, nincs túl nagy mozgásigénye, de lehet vele járni kirándulni, nem ugatós, és könnyen kezelhető.
2011. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Akiteki ***** válasza:
100%
whippet. Nem törpe, de nem is nő nagyra. szereti a gyerekeket, jól tűri a nyúzást. A szőrével nincs gond és csak lakásban tartható. Imád lustálkodni, de játszani is. És bújik mindenkihez, szereti ha dédelgetik. Könnyen tanítható és főleg: nincs kutyaszaga.
2011. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
2011. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

A westi marhára nem jó választás, mivel terrier, pörgős, makacs kutya. Első kutyának nem is ajánlják, és a leírásból úgy veszem ki, igencsak tapasztalatlanok a kutyázásban.

Amik inkább valók első kutyának gyerek mellé:

Angol bulldog- [link]


Bichon frisé- [link]


Bolognese- [link]

2011. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
68%

19-es vagyok.

Ha nem akartok több 10ezreket kiadni tenyésztőnél, akkor nézzetek szét menhelyeken. El lehet menni, és ha ott elmondod milyen kutyát szeretnél, segítenek szívesen, mivel az ott dolgozók ismerik a legtöbb kutya jellemét, könnyebb a választás. ÉS így jelentősen olcsóbb. Sok menhelyen ingyen elvihetők a kutyák, de ha nem, max. pár ezer forintot kérnek.

2011. dec. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!