Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fiú angol cocer spániel...

A fiú angol cocer spániel dominánsabb mint a fiú? Melyiket ajánlanátok inkabb, természetesen a kezelhetőbbet szeretnem?

Figyelt kérdés

Vannak még alami tulajdonságai a fiú kutyáknak ami akadályozza a tanulasban, engedelmességben...stb? Azt mondjuk hallottam, hogy az ivartalanítás lenyugtatja kisé!

Köszönöm a válaszokta:)


2011. dec. 30. 12:40
 1/4 Hovarju ***** válasza:

A fiú dominánsabb vagy a fiú ? :-)))

Erről csak általánosságban lehet beszélni. Általában a kan kutyák a dominánsabbak, de előfordul szukák közt is domináns egyed. Szerintem a szukák alkalmazkodóbbak, de megfelelő nevelés mellett minkét nemű kutya nagyon aranyos és kezelhető.

Az ivartalanítás általában nyugodtabbá teszi a kant és a szukát is, de nem pótolja a nevelést. Csak azért mert ivartalanítva van nem lesz szófogadóbb.

Az ivartalanítás elsősorban megvédi a nem kívánatos alom "létrehozásától" illetve számos betegség megelőzhető ezáltal.

2011. dec. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:))) Bocsánat:D Á

Úgy értettem a fiú dominánsabb mint a lány?

2011. dec. 30. 12:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a tanulás vagy engedelmesség lesz könnyebb,ha ivartalanitod,hanem pl nem fog verekedni más kan kutyával,vagy nem fog éjszakákat vonyitani a tüzelő szukák után. Ebben az időszakban kezelhetetlenek,ugyanúgy a szukák is. Szóval sok előnye van az ivartalanitásnak. Általában véve a szuka kutyák könnyebben kezelhetőek,mint a kanok. Persze vannak kivételek,de a legtöbb esetben igy van. Spánieleknél úgy tudom,a kanok különösen konokok,öntörvényűek,nem szeretnek szót fogadni.
2011. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Általában a fiúk dominánsak, de ettől te még kifoghatsz egy olyan domináns szukát, amilyenre kanban sem számítottál. Az egyedet kell megnézni, nem a nemét. Ha kevésbé domináns kutyát szeretnél, akkor ne azt válaszd, amelyik azonnal az öledbe ugrik, meg "téged választ" (az olyan kutyák egyébként is mindenkit "kiválasztanak", mindenkinek örülnek), meg a testvérein átgázolva pattog a célja felé, hanem valamelyik visszahúzódóbb kölyköt.

Egyébként nincs különbség nemek szerint a tanításban. Általánosságban elmondható, hogy a fiúk makacsabbak, de könnyebb őket helyretenni, a lányok meg rafináltabbak, rájuk oda kell figyelni, mert úgy vágnak át, hogy észre sem veszed ;) De mondom, ez is csak általánosítás, vannak szukák és kanok, amikre nem lehet ezt a sablont ráhúzni.

2011. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!