Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi a legtutibb...

Szerintetek mi a legtutibb megoldás hogyha elveszne a kutya, visszakerüljön?

Figyelt kérdés

Mindkét kutya chipes, mindkettőjükön van gravírozott fémbiléta. Egyik se szökik, meg mindkettőnek stabil a behívása, de csak az egyikükről tudom, hogy mit reagál a durrogásra. Reggel még kirándulunk egyet, hogy fáradtan vészeljék át a holnapi hajcihőt, csak szeretnék felkészülni, ha ne adj' isten, mégis elbóklászás fordulna elő.

Van aki azt mondja, hogy a biléta jobb ha madzagon van, és nem a nyakörvön, mert nyakörveket simán lelopnak talált kutyákról. Van még esetleg valami hasznos tipp? Természetesen a reggeli kiránduláson kívül lakásban lesznek, nem engedem ki őket, csak felügyelettel.


2011. dec. 30. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt tudom tanácsolni, hogy reggel se legyenek póráz nélkül, legalábbis az, amelyikről még nem tudod, hogy reagál. Egyébként szerintem kb. mindent megtettél.
2011. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag pórázon sétáltasd holnap a kutyusokat és akkor nem lesz baj! :)
2011. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Off.


Minden kutya tulajnak így kéne hozzá állnia ahogy neked.


On.


Pórázon vidd őket. És nem lesz baj.

2011. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden lehetőt megtettél, a legjobb módszer egyébként sztem a chip, na meg az elzárás.

(Bár nagyon rossz tapasztalatok is vannak a chippel, az állatorvosunkhoz valaki bevitt egy talált kutyát, volt is benne chip, de a kódja nem szerepelt az országos adatbázisban, mert a chipezést végző állatorvos valamiért lusta volt regisztrálni. Innentől kezdve akár egy papírcetlit is tűzhettek volna a kutya farkára a nevével-címével.)

2011. dec. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja hát igen, ha a chipek nem regisztráltak, akkor nem sokra mész velük. Mondanám, melyik oldalon tudod ellenőrizni, hogy regisztráltak-e a chipek, de ez a nyomorék oldal nem engedi leírni a nevét :D De ha nagyon szeretnéd, kódolom kicsit, és leírom valahogy :P
2011. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
petvetdata pont hu
2011. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ismerem a petvetdatát, persze, hogy regisztrálva vannak, a cicák is chipesek, ők is regisztrálva vannak :)
2011. dec. 30. 21:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy kicsit off. Egy tavaly szilveszteri sztori. Volt egy ideiglenes kutyusom, akinek pont aznap volt orvosra szüksége. Mivel csak a városban volt orvos, ezért egy ottani ideiglenes magához vette néhány napra. A nap utolsó sétája volt, és véletlenül a biléta karikájába lett beleakasztva a póráz. Épp melléjük dobtak le egy petárdát, a kutyus megijedt, a karika szétnyílt, a kutyus meg elszaladt. A legnagyobb elővigyázatosság mellett is megtörtént a baj. Volt benne ugyan chip, de persze mindenki beparázott, hisz rémületében nehogy autó alá szaladjon. Ráadásul egy kicsi, kócos, fekete keverék, ha valaki befogadja ki tudja eszébe jut-e chipet nézetni. Végül volt olyan mázlink, hogy amikor megnyugodott a menhely egyik önkéntesének háza előtt pihent le. Volt nagy sírás, rívás, amikor végül megkerült. Nem hibáztattam senkit, hisz mindent megtettek, csak épp irtó nagy pechük volt. Remélem senkinek nem kell ezt átélnie. A mi környékünk csendes, de ha elkezd sötétedni az udvarra is már csak pórázzal megyünk ki. Ha megijednek olyat is átugornak, amit normális esetben nem tudnának.
2011. dec. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!