Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam? (több lent)

Melyiket válasszam? (több lent)

Figyelt kérdés

Melyiket válasszam?

Rottweiler-t? Sima szőrű Foxterrier-t? Drótszőrű Foxterrier?

Akita inu-t? Border Collie-t? vagy Jack Russell-t?


Magamról.:

Nem az első kutyám lenne. Szeretek sportolni (úszni, futni, sétálni stb...). Türelmes vagyok. Szeretek kutyát tanítani, nevelni. Minden kutya fajtát szeretek, de ezeket a legjobban. Állatorvosnak tanulók.

18/L


Szerinted melyik lenne a hozzám való kutya?:)

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.


2011. dec. 31. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egy sima vagy drótszőrű foxit tudnék elképzelni neked. Nem is olyan nagy, de nem is kicsi. Szeret mozogni, pörgős eb. Én ezt ajánlom neked, bár el lehet rontani bármelyiket, de mégis másabb mintha egy rottweilert rontanál el. Az akita inu és a roti kicsit lustábbak mint a többi általad leírt fajta.
2011. dec. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a drótszőrű foxterriert választanám.
2011. dec. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Border Collie-t válaszd nekem is olyanom van és rettentően ügyes,okos és nagyon szeret velem mozogni (3 éves) és szerintem hozzád pont ez a fajta vagy a Rottweiler lenne a hozzád illő :) 12/L
2011. dec. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valamilyen terriert, ha nem vagy kezdő kutyás. A Jack Russellek egy fokkal talán kevésbé csökönyösek, mint a foxik, és hihetetlen könnyen tanulnak, ha jó kézben vannak. Igazi kihívás rávenni egy terriert, hogy azt csinálja, amit mondasz neki. :)
2011. dec. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!:)
2011. dec. 31. 10:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ha jól értem, az Akita kivételével mindenre érkezett szavazat... :D:D Olyan hű de sokat nem segítettünk! :)
2011. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van Jack és Border is a családba (mind kettő szuka), a többiről nincs személyes tapasztalatom. Ja, egyszer megharapott egy foxi :)


A Border nagyon okos, sokkal jobban meg akar felelni mint a Jack. A Jack Russel is imádnivaló, mert kicsi és hát teljesen más világ. Mind a kettő sportolni fog veled, mind a kettőt tökéletesen meg lehet nevelni (a mieink póráz nélkül sétálnak bárhol). A Border előnye, hogy könnyen kezelhető a szőre, csak tavasszal a vedlésnél kell jobban odafigyelni, a Jack-é folyamatosan vedlik. A Jack kis méretű és ennek nem csak az etetésnél váltod a hasznát, hanem a szállításnál is.


A helyedben Jack Russelt vennék. Jobban bírja a lakást és ha úgy adódik az egyedüllétet. Betanítható gombász kutyának, ha esetleg valami extra célt is akarsz adni neki. A border is tökéletes kutya és tényleg durván okos, de ha munka nélkül hagyod akkor tényleg nem könnyű vele, lehet utána takarítani. Tudod mit, vegyél mind a kettőt egy pár éveltéréssel :D

2011. dec. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Border collie a világ legokosabb kutyája, nekem is van de már ő 6 éves és még mindig játszana.:)

Jack russel terriert választottam.

Köszi szépen a válaszokat!:)

2011. dec. 31. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!