Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát válasszam?...

Melyik kutyát válasszam? Német juhász, belga juhász, óriás snaci, airedale terrier, flandriai pásztor, boxer, briard, beuceron?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem első kutya lenne,még suliba járok 15 éves vagyok.

Lenne időm a kutyára tanítási időben kevesebb,de lenne rá időm akkor is.

airedale terrier

beuceron

briard

buvier des Flandres(Flandriai pásztor)

óriás snaci

boxer

groenendael,tervueren

német juhász

Mindenképpen szukát vagy egy kevésbé domináns kant szeretnék venni,ti melyik fajtát javasolnátok és miért?

Melyik kutyának mennyi mozgás kell naponta?


2011. dec. 19. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt válaszd, amelyik neked a legjobban megfelel. Ebben mi nem tudunk dönteni, mindenkinek másik fajta, másik egyed felel meg.

Annyit azért elmondhatok, hogy mindegyik sok vagy rengeteg foglalkozást (mozgást, tanítást, feladatokat) igényel, suli mellé egyiket sem vállalnám be.

2011. dec. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek a fajták közül talán az óriás schnacinak van a legkevesebb mozgásigénye.Flandriait semmi esetre se vegyél,mert nagyon domináns fajta.Sokat kell mozognia napi 3-4 óra intenzív mozgás kell neki.A boxerrel az a baj,hogy nagyon okos,viszont szintén hatalmas a mozgásigénye van és ha nem jut elegendő mozgáshoz ,akkor mindent szétrág,ezen kívül rendkívül erős személyiség.Az airedale terrier is még jó választás lehet,bár a terrier vér miatt nem szívesen van egyedül és nagyon izgága lehet.Ez persze nem mindegyikre jellemző.AZ a bajhogy azok közül amiket leírtál nem könnyű választani,mert mindegyiknek sok mozgás kell.Szerintem még nézz utána néhány kevésbé nagy mozgásigényű kutyafajtának is.Én 18 vagyok és nekem bulldogom van.Az ilyen típusú városi kutyák azért előnyösek,mert kevesebb mozgásra van szükségük,de nagyon ragaszkodók és az enyém legalábbis nagyon szófogadó,habár ez nevelés kérdése.
2011. dec. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

persze suliba elvinném minden héten

2. ez egy marhaság,tenyésztő azt mondta,hogy ő napi 40 perc alatt kitudja fárasztani a kutyáit,mellette heti suli meg túrák neki,nekem is így lenne.

2011. dec. 19. 17:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek közül talán az Óriás schnauzer. De nagyon oda kell figyelni a nevelésére.

40 perc? Kétlem. Ennyi még egy ölebnek is kevés...

Nekem más volt ilyen kutyám napi 2 óra mozgás.

(az a tenyésztő se sokat érthet hozzá....)

2011. dec. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40 perc alatt is le lehet fárasztani egy kutyát - agyilag, VAGY fizikailg. Mindkettőt megoldani ennyi idő alatt elég nehéz egy energikus felnőtt kutyánál.
2011. dec. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1 óra 40 perc

1 óra intenzív mozgás,20 perc tanítás,20 perc játék

bocsi,a 40 percet azt nem tenyésztő mondta,összekevertem a dolgokat,megnéztem üzit a tenyésztő 1:40-et mondott

2011. dec. 19. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!