Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadnál 5-6 éves vagy...

Befogadnál 5-6 éves vagy idősebb kutyát?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Körülményektő függ:Honnan-hová?

Gyerek mellé csak nagyon megbízható helyről, ismerve a kutya természetét, előéletét.

Nekünk a legkedvesebb kutyink 6 évesen került hozzánk, sajnos már nem él! Imádtuk, és Ő is minket, remélem.

Üdv.

2009. máj. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy öt éves malamut-kaukázusi keveréket fogadtam örökbe 1 évvel ezelőtt. Volt vele munka bőven, plusz a tetejébe diszpláziás is... de soha semmi pénzért nem cserélném el semmire, az életemet is odaadnám érte.

A menhelyeknek nagy boldogság, ha valaki idősebb kutyát visz el, mert a szomorú tapasztalat azt bizonyítja, hogy 2-3 évtől felfelé a kutya nem kutya. Mindez amiatt a tévhit miatt, hogy a felnőtt kutya nem nevelhető, alakítható. Ezt 100 százalékban cáfolni tudom, és nemcsak az enyém, hanem a másik 120 kutya kapcsán, akivel nap mint dolgozom.

Persze, nem sült galamb, hiszen nem tudhatod, miken ment keresztül, jöhetnek elő furcsaságok, viselkedésbeli zavarok, de a kutya alkalmazkodik és tanul, így ha az embernek van egy csöpp tudása, szakértelme, szeretettel és következetes neveléssel egy felnőtt vagy öreg kutya is pont olyan csodálatos társaddá válhat, mint egy 8 hetes kortól nevelt kölyökkutya.

2009. máj. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképpen, persze csak ha nem rossz a természete, hanem nyugodt, játékos kutya. Mi is befogadtunk egy 5 éves kutyát 2 évvel ezelőtt egy menhelyről. nála hálásabb teremtmény nem is létezik a földön. Van neki egy ún. belső órája, és tudja, hogy mikor fogok hazaérni a munkából. Ilyenkor (párom és anyósomék elmondása alapján tudom) kicsit csóvált farokkal áll a kapuban és tekingél kifele. Mikor meglátja, hogy befordulok az utcába, na akkor rákezdi a farokcsóválást, úgy istenigazából és akkorákat csahol örömében, hogy az utca végén is hallom. Gyönyörű, hálás kutya, megérte befogadni. Legközelebb is így fogom csinálni, mert minden pénzt megér a tekintete és az öröme.
2009. máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Én is így gondolom. Tehetetlennek érzem magam, amikor mindenkitől azt hallom, hogy csak kölyökutyát szeretnének. Az öregek pedig reményvesztetten várják a soha meg nem érkező gazdit a sintértelepeken.:(
2009. máj. 21. 17:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen.másfél évvel ezelött menhelyröl hoztunk egy 6 év körüli németjuhászt,a korát a menhelyen sem tudták pontosan megmondani csak azt hogy 3 éve velük van.Ö egy akkor öregedö,betegeskedö szomoru szemü félös csajszi volt.Most egy végtelenül hálás nyugodt boldog kutyus lett.Ha megnézem azokat a képeket rola amikor elhoztuk és a mai széles mosolyát olyan mintha nem is ugyanaz a kutya lenne.A világot is szebbnek láttom amikor ránézek,és hálás vagyok a sorsnak hogy segithetem rajta,Soha egy percig sem bántam meg hogy nem kölyköt vettem egy tenyésztötöl.
2009. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pillanatnyilag nem, mert nincs hova befogadni (9. emeleti panel, 4 fő, és már vannak háziállatok, egyelőre nincs több hely), ha kertes lakásom lenne, és sajátom, akkor nem problémáznék, helyszűke miatt nem tehetem meg, hogy annyi állatot tartsak, amennyit szeretnék.
2009. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy elméletileg 6 éves, a doki szerint inkább 7 éves kutyust fogadtam be.

Most ivartalaníttatom, meg műtik emlődaganattal.

Nem bántam meg, nagyon szeretjük egymást.

2009. máj. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Két és fél évvel ezelőtt menhelyről hoztam el egy 12 éves kutyát. Részemről szerelem volt első látásra, abban a pillanatban hoztam is volna, ahogy megláttam, de inkább egy pár hétig kijártunk hozzá ismerkedni. Főként azért, mert gyerek van a családban, ha nem szereti őket jobbnak láttam, ha még ott kiderül. Év elején hazahoztunk még egy 12 éves kutyát, őt már 2 és fél éve ismertük akkor, nagyon szerettük, de úgy voltunk vele, hogy panelba elég egy kutya. Aztán csak megenyhültünk, úgy gondoltuk, hogy neki is jár a boldog "nyugdíjas" élet, nekünk meg mindegy hogy egy vagy két kutyát sétáltatunk és etetünk. Mindkét kutya nagyon hálás, ragaszkodó.
2009. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy kidobott, összevert, törött csontú bolhafészek pincsikeveréket fogadtam be egyszer. Rossz volt a szeme, hullottak a fogai. Elég idős volt. 7 évig volt velem, ki tudja hogyan, másfél éve megszökött. Sokáig kerestem, bemondattam a rádióban, de semmi. Soha nem bántam meg, hogy befogadtuk.
2012. ápr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Két évvel ezelőtt egy 10 éves keverék (puliXcsau-csau) kutyát fogadtam örökbe, és nem bántam meg (pedig bántották, 80 centis láncon tartották, nagyon vad volt)! :)

Mikor megláttam a főbérlőmnél, nem volt kérdéses, hogy elveszem tőlük, és azonnal cselekedtem, nem érdekel, hogy egy öreg, javíthatatlan kutya.


Most 12 éves öreg nyugdíjas, a világ leghálásabb kutyusa!! :)


Azóta szocializáltuk (amennyire lehetett az előéletével) kijártuk az alapfokot (97 pont) és a középfokot (95 pont) egy tükör iskolában, és most nyugdíjas éveit élvezi kellemes esti sétákkal, finom falatokkal, sok szeretgetéssel, simivel. :)

2012. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!