Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan magyarázzam el a...

Hogyan magyarázzam el a szüleimnek, hogy megértsék, nekem KELL EGY KUTYA?

Figyelt kérdés

Mindig is vágytam egy kiskutyára (najó, nagy kutyára) de a szüleim nem engedik! Olyan szar érzés, amikor a barátnőim szobapatkányaikat sétáltatják. Nekem miért nem lehet kutyám?:( Hiába győzködöm őket, nem engedik.

A hely az simán meglenne, mivel elég nagy kertes házunk van.

Valaki segítsen. Hogy tudnám őket rászedni egy kis Rottweilerre? :s

13/L


2011. dec. 31. 17:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Valami kisebb nem jó? Azért egy roti üzemeltetése nem kevés pénzbe kerül. :)
2011. dec. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

hát először csivával próbálkoztam (3 éve), de akkor meg az volt a baja az apumnak, hogy miért kell nekem egy olyan törpe patkány. most hogy rendes kutyát akarok, az a bajuk:/

egyébként közben húgom beaglevel próbálkozik, de azt sem engedik:/

kutyás könyveket vásárolnak nekünk kutya helyett>.<

2011. dec. 31. 17:27
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Remélem sehogy. Egy rottweiler még nemvaló neked. És ha anyukádék nem engedik, hogy bármilyen kutyád legyen, annak biztosan oka van. A helyedben nem erőlködnék ennyire, mert eltartani sem neked, hanem nekik kellene. És egy kutyánál a vételár a legkisebb költség, hidd el.
2011. dec. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Az csak egy dolog, h sokat eszik (amúgy hülyeség). 13 éves gyerek kezébe SOSE adnék rotit. Akárki akármit mond, egy 13 éves kislány NEM ELÉG egy rotihoz.

Vegyük csak a fizikai erejét. A roti megrántja, a kislány repül utána. És bizony, a jólnevelt kutyánál is előfordulhat, h vissza kell fogni. Vagy pl mikor épp tini és megkérdőjelezi a rangsort és esetleg rámorog? Lesz elég bátor, h megtorolja?


És mi lesz kedves kérdező 14-15 évesen? Ha olyan középsuliba kerülsz, ahol kolis leszel? A kutya kire marad? Vagy elmész főiskolára/egyetemre? Vagy csak szimplán szeretnél elmenni bulizni, de a kutyát még ki kell vinni, és meg kell etetni, stb? Vagy nyáron elmennél egy 1 hetes táborba. A kutyával mi lesz?


13 éves gyerek kezébe semmilyen kutyát se adnék (csak ha a szülők teljes mértékben vállaják érte a felelősséget, ami tt nem igaz), nemhogy egy rotit. Mondom ezt úgy, h ezelőtt rotim volt, most roti-nj keverék.

2011. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Mert nekik csinálsz programot vele.

A kutyákat rendszeresen el kell hordani állatorvoshoz, kaját kell venni neki, illetve minden áldott nap meg kell sétáltatni, foglalkozni kell vele.

2011. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
27%

Gondolj a szüleidre is, és olyan típust válassz, amivel viszonylag kevés gond van. A csivava pl. pont ilyen. Idővel ők is megszeretik. én sem csíptem az ilyen kis mozgó szarzsákokat, de aztán lassan megkedveltem őket. Kifejezetten jópofák tudnak lenni. :)


Szerintem ilyen méretben gondolkodj és észérvekkel próbáld meggyőzni a szüleidet, mert akkor látni fogják, hogy komolyan gondolod. :)

2011. dec. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

Little Red


Nem a kajára gondoltam, hanem az esetleges állatorvosi költségekre, csontkopás stb ..

De valóban nem gyereknek való kutya. Ha már nagyobb testű, akkor németjuhász, vagy magyar vizsla. ezek okos, kiegyensúlyozott típusok.

2011. dec. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%
Nem biztos, hogy első kutyának egy rottweiler kellene, ráadásul az elég felelősség teljes. Mivel harci kutya, fontos, hogy erőteljes falkavezér legyen a gazdája. Szerintem előbb nézz utána, érdeklődj, hogy hozzád milyen kutya is illik. Gondold végig, hogy biztosan akarsz-e kutyát, mert azt később már nem viheted vissza. Teljes felelősséggel tartozol iránta, etetned kell, sétáltatnod, gondoznod, foglalkozni vele és szeretni. Ha úgy érzed, erre teljesen felkészültél, már csak a szülőket kell meggyőznöd arról, hogy valóban ellátod a kutyát és a te gondod lesz.
2011. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

köszi az őszinte válaszokat. sétáltatni, takarítani utána meg egyéb azt simán vállalnám, nem lenne gond. úgyis egész nap csak kockulok. :l

és külön köszi Szifilisznek.:) megpróbálok velük még erről beszélni:)

2011. dec. 31. 17:39
 10/21 anonim ***** válasza:

Ne feledd, ha egyszer hazaviszed, felelős vagy érte! :)


Sok sikert! :)

2011. dec. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!