Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan magyarázzam el a...

Hogyan magyarázzam el a szüleimnek, hogy megértsék, nekem KELL EGY KUTYA?

Figyelt kérdés

Mindig is vágytam egy kiskutyára (najó, nagy kutyára) de a szüleim nem engedik! Olyan szar érzés, amikor a barátnőim szobapatkányaikat sétáltatják. Nekem miért nem lehet kutyám?:( Hiába győzködöm őket, nem engedik.

A hely az simán meglenne, mivel elég nagy kertes házunk van.

Valaki segítsen. Hogy tudnám őket rászedni egy kis Rottweilerre? :s

13/L


2011. dec. 31. 17:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

17:41- nek:

már azóta könyörgöm a kutyáért, még mielőtt a barátnőimet megismertem volna!

és nem azért kell, hogy villogjak vele.

de azért látom másokon, hogy mennyire szeretik a kutyájukat, meg a kiskedvenceiket, és közben fogalmam nincs milyen érzés is az, mert még sosem volt semmilyen kiskedvencem.

barátaimból rohadtul kevés van (jó ha kettő), szabadidőmből meg nagyon sok, és bőven beleférne szerintem egy kutyussal törődés.

2011. dec. 31. 17:46
 12/21 Akiteki ***** válasza:
66%

17:41

Ott a pont!

Az ilyen KELL felkiáltásokra csak egyféleképpen lehet reagálni egy normális szülőnek, akár egy pulcsiról vagy ipodról vagy kutyáról van szó: NEM.

Akár a földhöz is verheti magát.

2011. dec. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%

Milyen kutyás könyveket kaptok? Tartásával, nevelésével kapcsolatos?

Ha igen, nem tartom kizártnak, hogy előbb-utóbb érkezik hozzátok egy új családtag.

Ám én golden retrievert vagy labradort ajánlanék nektek.

2011. dec. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

M.-H. Alexandra válasza:

igen, van olyan is, méghozzá kettő:)

az egyik általános kutyatartás (még tavaly kaptam) a másik meg külön a beagle neveléssel foglalkozik:) ezenkívül vannak még ilyen képes könyvek a kutyafajták tulajdonságairól:)

eddig talán az arany retriever volt az, amelybe a szüleim is belementek volna, de azóta sincs kutyánk:/

2011. dec. 31. 17:50
 15/21 anonim ***** válasza:
95%
A Roti tényleg nem a legjobb választás, mint ahogy a Beagle sem. Viszont te ismered a szüleidet, neked kell kitalálni, hogy mivel lehet meggyőzni őket. A hiszti vagy a NEKEM KELL EGY KUTYA nem túl jó. Gyűjts pénzt a kutyára, hogy lássák komolyan gondolod, ajánl érte valamit (jobb tanulmányi eredmények stb). A fajta választásnál is vedd figyelembe azt, hogy nekik mi tetszik, mert egy házban életek. Szerintem 13 évesen már lehet kutyád, de csak akkor ha a szüleid is maximálisan támogatnak benne és nem csak anyagilag.
2011. dec. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%

ne szomorkodj nekem sem engedik!

13/L

2011. dec. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

Rottweilerre? :D Ez aranyos. :) Először sztem próbálj egy kisebb kutyát, ha még nem volt soha. Én is így kezdtem, anyummal megbeszéltem, h jó lenne egy kutya, felelősséget tanulnék, és persze én gondoskodnék róla. Aztán később rottweilerem lett, látta anyum, h nem lesz baj, így hazahoztunk egy rotit. :)

15/L

(Sajnos 1 hónapja el kellett altatni)

2012. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 kuky válasza:
0%
en si 13 eves avgyok s van egys zep erös rottweilerem
2012. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

És nagyon kevés nyelvtan órára jártál be.


Akkor van neked rotid, ha a szomszédom a Dalai Láma.

2012. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, ez a stílus, ahogyan leírtad mindezt, egy kicsi kutyát sem enged meg neked, nem hogy egy rottweilert. Fogadok, hogy nem tenyésztőtől vásárolnád, nem hagynád ki a pénteki bulit azért, mert másnap reggel fel kell kelned hozzá, megfelelő szocializációt is biztosítani kell ám a számára, nem csak eszik meg pisikél a kutya...az orvosi költségekről nem is beszélve. Azért, hogy felvághassál a naggggyonkemény rotiddal a "szobapatkányos" barátnőid előtt meg semmi értelme...

Viszont ahogy egyes válaszadók írták, én nem hiszem, hogy a kutyatartás kor kérdése, jóval inkább a személytől függ. Én is 13 évesen kezdtem el kutyázni, nem sokra rá menhelyről vittem el a sajátomat, évek óta velem van, mindent én csinálok vele és én fizetek neki a megkeresett pénzemből, suli mellett. Te is hajlandó lennél iskola mellett dolgozni azért, hogy összeszedd a kutyád tartási költségeit? Vagy egyszerűbb kikönyörögni anyuéktól?

2014. nov. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!