Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Látják a kutyák a fényképeket...

Látják a kutyák a fényképeket tv. T?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 23:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n van olyan kutya, amelyik érintőképernyőn hajt végre feladatokat. Szóval nemhogy látja, értelmezni is tudja, ha meg van rá tanítva és számára értelmezhető tartalom van rajta.
2012. jan. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én többször is voltam az Eltén olyan kísérleten a kutyáimmal, amiket azért csinálnak, hogy erre a kérdésre választ kapjanak. A monitoron mutatott arcokat három kutyámból kettő tudta értelmezni, azaz egyértelműen nézte a szem környékét, és a dühös arcnál félrenéztek. A harmadik kutyámat valahogy egyáltalán nem érdekelte ez az egész.

Voltunk olyan teszten is, ahol a kutyámnak már értelmeznie is kellett volna, amit a képernyőn lát, vagyis a videófelvételen a kísérletvezető rámutat az egyik oldalon levő tálban, és ez alapján kellene helyesen választania, a hol a labdára. Na én itt azt láttam, hogy tök random módon döntött a kutya, hogy melyik oldalra menjen. Viszont úgy tűnt, hogy egyértelműen összerakta, hogy a srác a videón az ugyanaz, mint aki élőben dugdozza a labdákat.

Szóval az egyértelmű, hogy valamit látnak, főleg, hogy tényleg vannak akik dolgoznak érintő képernyővel is, de az kétséges, hogy mit fognak fel belőle.

2012. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!