Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek, szerintetek...

Mi a véleményetek, szerintetek a kutyák képesek szeretni?

Figyelt kérdés
Mit gondolsz? Képesek szeretni, abban az értelemben, ahogy mi tesszük velük, vagy amit mi szeretet jeleként látunk, az csak az ösztöne miatt kialakult (hogyismondjam) ragaszkodás?
2011. dec. 27. 23:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A kutya szeretete önzetlen,mindig szereti a gazdáját még ha az csúnyán viselkedik is vele.
2011. dec. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen,ez BIZTOS!!!!
2011. dec. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Hát én emberi érzelmeket semmiképp nem vetítenék ki rájuk.

Ha megfigyeled, vannak, akiket ki nem állhatnak a kutyák, és van, akiben első látásra megbíznak. Szóval szelektálnak, ergo ez nem egy eredendő ösztön, hanem személyes szimpátia kérdése.

Szerintem igen, rendelkeznek valami szeretet-szerű érzelemmel. Ez viszont sztem nem azonos a legendás kutyahűséggel, ragaszkodással, ami úgyszólván faj-jellemző.

2011. dec. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
Képesek szeretni.
2011. dec. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Hát persze hiszen élőlények nem tárgyak, csak nyilván másképp élik meg és nem tudják kimondani és megfogalmazni.

Csak kimutatni.

Nézz meg egy boldogan játszó kutyát aki szinte nevet, bújik a gazdájához, kitörő örömmel üdvözli ha megérkezik.

Vagy behúzza fülét-farkát ha fél ilyenkor is lezajlik benne valami.

Vagy amikor dühösen ugat és védi a falkáját.

Igen sokrétű az érzelmi világuk szerintem.

2011. dec. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Csak azokhoz hűségesek,akiket szeretnek.Persze ez fajtától is függ,mert a kis tacskóm amikor teheti megszökik,régen úgy kellett megkeresni,ma már visszajön. :)
2011. dec. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Az ösztön, a ragaszkodás csak annyit tesz, hogy a kutya nem hagyja el azt, aki enni ad neki. A szeretet az, amikor örül a gazdájának, vele marad, hozzá simul az élet során és próbál minél inkább a kedvében járni. Mind az ösztönös ragaszkodás, mind az igazi (nem meberi, annál önzetlenebb) szeretet jelen van a kutyákban. És szerintem ez nem fajta, hanem inkább gazda függő.
2011. dec. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát pedig állat függő is,mert vele párhuzamosan volt egy nagytestű kutyám,aki hűséges,szófogadó volt, a kicsi viszont nem volt egyik sem,de szeret az látszik.Ugyan úgy,ahogy az embereknél,úgy a kutyáknál is van külömböző habitus,SZEMÉLYISÉG, ha még nem hallottál volna róla!
2011. dec. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ennyire azért még nem kell megsértődni.

Azért a személyiség, a vérmérséklet kicsit más, mint a szeretet. Te is azt írtad, hogy a tacsi szeretett téged, csak a viselkedése volt más. Akkor mi is a probléma?

Amúgy sem a te kommentedre reagáltam, hanem a kérdésre.

2011. dec. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A kutya mindig szereti a gazdáját!

A szomszédunk nem ad enni a kutyájának ki van kötve méteres láácra. Én szoktam eteni mikor meglát nagyon örül nekem. De még a gazdájának is aki sz@rik rá

2011. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!