Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menne nekem a kutyatartás?

Menne nekem a kutyatartás?

Figyelt kérdés
Több mint 5-6 éve könyörgöm a szüleimnek, hogy had legyen kutyusom. Erre mindig kitaláltak valamit, hogy ne hogy kutyavásárlásra kerüljön a sor. (építkezés, felújítás)Most viszont elérkezett a pillanat, hogy felvettem a kapcsolatot a kennellel. Elutaztam, megnéztem az anya és apa kutyát, és az előző alomból való kölyköket is. Nagyon édesnek találtam őket, ekkor még jobban vágytam egy kiskutyára (Yorkshire terrier.) Anyukám is már mellettem áll, de már úgy áll a helyzet, hogy apukám sincs annyira ellene. Úgy vélem, jó helye lenne nálunk. Nem mondom, hogy gazdagok vagyunk, de bármi kellene a kutyusnak (akár valami miatt egy be nem számított oltás) nem kéne várnunk vele egy percet sem. Már elgondoltam hol lesz a helye, hogy osztom be az órarendemet, hogy jusson rá időm. Most kérdezhetitek, hogy na ez mind szép és jó de hol gond? Az a gond, hogy valószínűleg még 3 évig lakom itthon, azután szeretnék főiskolára esetleg egyetemre menni. Magammal biztos nem tudom majd vinni. Nem tudom itthon hagyhatom-e a szüleimnek? A másik problémám, pedig az, hogy ahogy idősödöm, úgy érzem egyre több időt szeretnék majd a tanulás mellett a barátokkal, barátnőkkel tölteni. Nem szeretném, ha a kutyus magányosnak érezné magát. Nem tudom, ilyen vágyak feltételek mellett menne-e nekem a kutyatartás. Úgy gondolom, hogy a kutyus nem egy tárgy, amire ha nincs időm, félretolom az íróasztalomon, hogy "majd holnap...". Mit tegyek?
2009. máj. 21. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg megértél rá, hogy saját kutyusod legyen, hiszen évek óta vársz rá. Az sem utolsó, hogy a szüleidet is sikerült megpuhítanod. Értékelem az őszinteségedet, de azt tanácsolom, hogy csak akkor legyen kutyád, ha a kutyatartást és barátokkal való foglalatosságot egyensúlyba tudod hozni. Azt megtapasztaltad, hogy milyen érzés a barátokkal lenni és bulizni, azt viszont még nem, milyen egy imádott kiskutya gondos gazdijának lenni. Lehet, hogy néha sírni fog utánad, ha pedig téged választ vezérnek, akor te leszel a mindene. És akkor bizony neked is ő kell, hogy legyen a mindened. Gondold át!
2009. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóval szeretnél 3 évre egy kutyust akivel összeszoktok megszeretitek egymást aztán szegényt ott hagynád anyukádéknak!Szerintem((szerintem)) addig amíg nem tudod nem érzed úgy ,hogy itt az idő tudok vele lenni akkor vegyél mondjuk ha már külön élsz elköltözzön esetleg családod van!Mert szegény kutyusnak nagyon hiányoznál!GOndloj bele téged megszült volna anyukád és a mamádékkal lakott volna de csak 3 évig lehetett veled mert utána menni kellett tanulni/dolgozni és nem tudott magaddal vinni és ott hagy mamádéknak 3 év után!Neked milyen lenne?Nekem nem lenne jó!
2009. máj. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. De, most nem arról van szó, hogy itt hagynám a szüleimnek, aztán viszontlátásra haza sem jönnék. Hétvégenként itthon lennék, és biztos vagyok benne, hogy a szüleim gondját tudnák viselni, hétköznap. És szeretnék őt.Vagy nem jó oldalról közelítem meg a helyzetet?
2009. máj. 21. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Nézd ha egy családban teljes értékű a kutya, tehát anyukád is szereti és gondozza, veled együtt, akkor nem lesz gond, hogy elmész majd egyetemre. Egy kiskutya meg pillanatok alatt belopja magát az anyák szívébe, így az sem lesz kéréds, h anyukád megszereti-e.
2009. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt nagyon megrágtad, már csak ebből is látszik, hogy megértél arra a kutyára, hogy ennyi nézőpontból vesézed ki ez a dolgot...:) Ha a szüleid is kutyaszeretők, nem lesz ezzel gond. Mos is barátkozik, másnak is van kapcsolata, tanulmányai, főállású munkája! Kutyája mégis sok embernek van. Szóval ne aggódj!:)

És nem tudom, hova akarsz majd egyetemre menni, de nem olyan biztos, hogy nem tudod majd magaddal vinni... Már ha egyáltalán el kell költöznöd.

2009. máj. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nézd mg azta kutyusta kit ma talált aze gyik kérdezö.nagyon édes....

gaz nem terrier,de gyönyörü,és leht anyudék jobban befogadnák,mert házorzönek is jobb lenne.szerintem nézd emg. én elhoznám,de nekem van 4 kuttyom már.

2009. máj. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!