Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány százalék hogy vemhes a...

Hány százalék hogy vemhes a kutya ha nem ragadtak össze?

Figyelt kérdés
3-szor sokáig együtt voltak
2012. jan. 2. 10:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 2. 11:24
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

kedves okosok, az oldalak amit linkeltetek mindenfajta állatorvosi ismeretet és alapot nélkülöznek.

A kutya megtermékenyülhet "összeragadás" nélkül is, hiszen az ejakuláció előbb megtörténik mint a pénisz "megdagadása"

2012. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
kösz
2012. jan. 2. 11:38
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Amit linkeltem az egy állatorvos oldala..;)
2012. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor helytelen. A természetben sem mindíg történik meg az összeragadás, (veszély esetén pl) de van ejakuláció.

tenyésztésben is van plolyan kan aki soha nem ragad össze egyszerűen a péniszének alakja miatt.

Az ejakuláció már előbb megtörténik.

Ha gondolod beszkennelem az állatorvosi egyetemi tankönyv ide vonatkozó részeit

2012. jan. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Ne fáradj,de erről nem tehetek,az állatorvos oldalán volt,én nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz,ezért linkeltem be :)
2012. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 dizus ***** válasza:
Természetesen csak az ejakuláció a feltétele a megtermékenyülésnek!Nem bonyolult ez!
2012. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok. Attól h nem ragadtak össze, ugyanúgy képes vemhesülni a szuka. Az összeragadás azt biztosítja, h a psrmiumo ka legnagyobb számban éljék túl az aktust és kerüljenek jó helyre. De nem létfeltétele a párosodásnak.


"Gyakran találkozhatunk olyan tévhittel, hogy a szuka csak akkor marad vemhes, ha összeragad a kannal. Igaz, hogy a párzó kutyák az esetek 90 %-ában együtt maradnak, de ez egyáltalán nem törvényszerű. A hímivarsejtek tömege ilyenkor is bejut a méhnyakcsatornába, majd a méhbe, és a petesejtek éppúgy megtermékenyülnek, mint összeragadáskor."

2012. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 3. 14:20
 20/20 Nidzsy válasza:
100%

Én elolvastam a cikket, amit belinkeltél és ezt írja:

"Az említett összeragadás fontosságára, a sikeres termékenyülésben játszott szerepére utal az a megfigyelés is, hogy ha a párzás során a kan összeragad a szukával, sokkal nagyobb a vemhesülés valószínűsége, mint ha nem ragadnak össze."


Én úgy értelmezem, hogy nem lehetetlen, hogy az összeragadás nélkül is vemhes legyen, de persze sokkal nagyobb az esély,ha összeragadnak.

2012. aug. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!