Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta legyen?

Milyen fajta legyen?

Figyelt kérdés
Van egy közepes testű kutyám, mellé szeretnék egy jó ház- és személyvédő kutyát, valami olyat ami félelmetesen néz ki vagy ha nem látszik annak akkor, jó védelmező. Nyugodt, nem nagy mozgásigényű fajtára gondoltam. A mérete mindegy csak ne óriás legyen. Bent lenne a másik kutyusommal együtt.
2012. jan. 1. 18:27
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]

A bullterriernek mekkora a mozgásigénye, jó őrzőkutya?

2012. jan. 1. 18:34
 2/9 A kérdező kommentje:
Skót juhászkutya jó őrző/védelmező kutya?
2012. jan. 1. 18:34
 3/9 anonim ***** válasza:
A bullterriernek nagy a mozgásigénye és egyáltalán nem jó házőrző, a skót juhász mégannyira sem. Esetleg cane corso, rottweiler vagy nagytestű pásztorkutyák(kaukázusi, KÁJ, kuvasz), de ezek a fajták következetes nevelést igényelnek, szóval csak akkor válassz ilyet, ha tudod vállalni a sok foglalkozást velük.
2012. jan. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyon egyszerű: menj el egy menhelyre és válassz ki egy nagytestű, fekete kutyát.

felnőtt kutyánál már a gondozói azt is meg tudják mondani, hogy mennyire mozgásigényes, de ha mindenképp kölyköt akarsz, akkor keress valami nagy tappancsú (tehát nagyra növő), macis sihedert.


és azért feketét, mert attól az emberek valamiért jobban félnek.

2012. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem valami nyomot képű keverék kutyát vagy esetleg egy kis vakarcsot ami veszettül ugat. Lehet persze fajtatiszta is de nehezebb úgy választani. És az a tapasztalatom, hogy az emberek eleve attól ha megtudják hogy keverék már félnek. Nem tudom hogy miért, de így tapasztaltam.
2012. jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe egy rottweiler-t vagy egy pitbull-t vennék. Mindkettő jó házöző, ESETLEG a roti az idegeneket támadhatja, ha nincs megnevelve, és még a gazdájához is ragaszkodik. :D
2012. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A pitbull nem házőrző.
2012. jan. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A skót juhász nagyszerű,ha azt akarod ,hogy a betörőt halálra nyalogassa...bár biztosan van harciasabb is

Egyépként sem lehet bent tartani.

2012. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A rotinak mekkora a mozgásigénye?

Minden kutyát lehet bent tartani ha kielégítik a mozgásigényét. Egy kutyás ismerősöm 2 skót juhászt és egy spiccet tart lakásban és egyszer ár voltam fent náluk nem nagy lakás. És nem messze tőlem egy rotival laknak lakásban, máshol meg boxerrel láttam.

2012. jan. 3. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!