Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társas viselkedés! Rendjén...

Társas viselkedés! Rendjén van ez így?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kutyusom. Mindegyik fajtársával nagyon barátságos, még csak egy morgást sem hallottam tőle soha. Sokszor előfordult már velünk olyan, hogy egy másik kutya morgott rá, támadta volna, ennek ellenére az én kis Joeym farokcsóválva akart volna odamenni hozzá. Tegnap pl. fél méterre voltak egymástól egy spanival, a spaninak már szinte fröcsögött a nyála, Joey ennek ellenére barátkozni akart..

Olyan, mintha nem értene kutyául, még csak meg sem ijed tőlük ilyenkor, hanem ugyanúgy menne hozzájuk barátkozni.. Szerintem ez nagyon nincs így rendjén. Tapasztalt már vki ilyet?


2012. jan. 2. 11:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Jajj, ne haragudj, hogy csak most...

Szerintem semmi gond nincs a kutyáddal, a válaszaidból tudom, hogy milyen sokat foglalkozol vele.

És szerintem igenis van olyan, hogy a kutyák nem mindig értik egymást, vagy értik, csak lesz@rják a másik jelzéseit :)

Az én kutyám bár jól szocializált, de soha nem érdekelték más kutyák 5 másodpercnél tovább. Ilyenkor mindig leül a lábam mellé, hogy őt ne szaglássza senki, és jelezve felém, hogy menjünk tovább. Én látom rajta, hogy nem érzi magát olyan jól kutyák között, neki az a móka, ha sétálunk és ő mindent végig szaglászik, és botokat dobálok neki:) De ezt nagyon sok kutya nem veszi észre, pedig olyan egyértelmű jelzései vannak, amikor ott hagyja a másikat, leül, vagy legrosszabb esetben elzavarja maga mellől.

És ilyenkor nekem, mint gazdinak kell segítenem a helyzeten. Igen, vannak ilyenek, a tiéd mindenkivel játszana, az enyém senkivel.

De arra mindig figyelj, hogy a másik kutyának se legyen "kellemetlen", ha látod, hogy a másiknak nem tetszik, akkor menjetek arrébb. Ne várd meg, amíg végül odakap a tiédnek.


Ha ivaréretté válik, akkor valószínűleg sok minden változni fog, akkor már biztos nem akar minden kutyával ilyen kajla módon játszani:) Akkor a hormonok fognak inkább dominálni, és akkor már lesznek olyan kutyák, akikkel nem fogod merni összeengedni.

Pont most hétvégén volt egy szitu, hogy séta közben belefutottunk egy kutyás társaságba, és egy hölgynek ott volt a szuka boxere, és a 10 hónap körüli kan yorkshire terrierje. Pár másodperc volt az egész, az ő yorkija, meg az enyém épp csak megörültek egymásnak, volt egy kis farokcsóválás, fülbepuszi, és azonnal ott termett a boxer, és úgy leterítette a kutyámat, hogy csak na. Nem bántotta, egyszerűen jelezte felé, hogy az az ő "párja". A kutyám azonnal megértette, hogy a másik szuka sokkal dominánsabb.

Már nem tudom, hogy ezzel pontosan mit akartam mondani:D de a lényeg, hogy ez azért nem lesz mindig így.


És amit írtál még a pórázról, azt a Póráz 2 végén c. műsorban fogalmazták meg tökéletesen, hogy az olyan, mint egy adóvevő. Ha nyugodt vagy, a kutyád is nyugodtan viselkedik, de amikor a kutyák pórázon találkoznak, akkor biztos, hogy az egyik gazdi óvatosságból elkezdi egy kicsit visszahúzni a kutyáját, ezáltal annak a teste megfeszül, és ezt a másik kutya fenyegetésnek veszi...

Talán a pórázon egy kicsit tehetetlenebbnek, sebezhetőbbnek érzik magukat a kutyák. De ebben túl nagy tapasztalatom nincs, mert a kutyámon szinte soha nincs póráz :/

2012. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod :)


Nos volna még egy kérdésem ennek kapcsán, hogy írtad az ivarérettséget.. 1-én lesz Joey 7 hónapos, jövő hónapban visszük ivartalaníttatni valszeg még ivarérés előtt leszünk. Szerinted ez befolyásolja a dolgokat olyan tekintetben, hogy benne ugye nem lesznek hormonok és esetleg mindig ilyen marad? Minden kutyával ennyire barátkozós, játszós marad? Vagy beérik majd amúgy is, ahogy felnőtt lesz?

Az apja hihetetlenül nyugodt kutya, odamentünk, kivezette a tenyésztő, körülötte ugráltak a kölykök is és úgy viselkedett, mintha senki nem lenne ott körülötte... Bár hát ő ivaros ugye...

2012. jan. 10. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!