Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a legeredményesebb...

Hogy lehet a legeredményesebb a kutyánál a behívás?

Figyelt kérdés
A kutyámnak szelektív hallása van, ez akkor ütközik ki a legjobban mikor pisi/ kaki után beakarom hívni az udvarról. Tud valami valami tanáccsal szolgálni? Nálatok ez hogy ment?

2012. jan. 2. 15:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyusod?
2012. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A behíváshoz elengedhetetlen, hogy ne csak 10 perc legyen a séta, hanem a kutya igényének megfelelően tudjon mozogni eleget a séta alatt. Emellett ne csak egyszer hívd be egy séta alatt, hanem legalább 5-6 alkalommal, ilyenkor dicséret/kaja/játék és rögtön mehet is vissza szaladni. A kutyának az a legnagyobb jutalom, ha még szabadon mozoghat behívás után. Ha csak egyszer hívod magadhoz akkor gyorsan meg fogja tanulni, hogy ez azt jelenti, hogy vége a sétának, persze, hogy nem akar menni.

Ezek után jöhet a következő lépés, a behívás megerősítése. Eredményes hosszú pórázzal, ha nem jön rögtön akkor elkezded magadhoz húzni.

2012. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

mi ezt kutyasuliban tanultuk...

ott a behívás ezt jelenti:

az oktató fogja a nyakörvet a gazdi fut a kutya előtt , majd hívja akkor az oktató elengedi te megfordulsz és hátrálva hívod és ő oda fut hozzád.aztán nagy simi meg jutifali ha ügyes volt...de ha kint vagy vele akkor is póráz nélkül séta majd falattal csald magadhoz lehet később dicséret is ha oda ment aztán haygd szabadon legyen pozi élménye ha oda hívod, mert ha ráteszed a pórázt vagy leszidod nem éred el vele hogy oda menjen mert nem jó dologgal párosítja..ha ezt odakint megy akkor otthon is kell menjen. szelektív nálunk akor ha más ebet lát.


de reméelm ez is segít:


http://www.youtube.com/watch?v=ozp-0JhG4nw&feature=related

2012. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! 5 hónapos.
2012. jan. 2. 15:52
 5/15 anonim ***** válasza:

:) az enyém 6 hónapos, ő is alkalmi süket néha, de elég nagy %-ban behívható :)

Ahogy előttem írták, az tökéletes :)

2012. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az mit jelent? Egy hónappal fiatalabb az enyém, de elég önkényes. :( Remélem nekem is sikerül megnevelni. :)
2012. jan. 2. 17:01
 7/15 anonim ***** válasza:

Kb. 10-ből 8-szor jön egyből, a maradék 2 alkalommal játssza a süketet.

Ha hívom és nem jön, elkezdek szaladni a másik irányba, olyankor rohan felém, mint az őrültek :)

Legyél mindig következetes, bármiről is legyen szó. Ha kiadsz egy parancsot, ne engedd neki, hogy engedetlen legyen, igenis csinálja meg.

2012. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
igyekszem. :)
2012. jan. 2. 17:39
 9/15 anonim ***** válasza:

Én küldtem a videót!

Biztos sikerül 4hónaposan már mehetnek kutyaoviba ha megoldható vidd el többi kutyától is sokat tanulnak..a kicsiknél viszont max 15perc mint a gyerek sokáig nem lehet lekötni a figyelmét...az ovi segít a szocializációban is..meg alap engedelmes is van ami az ovi után jön élesben 8-9hónapos korban.persze nem tudom hol laksz ,de érdemes megnézni 1x mi Mezőkövesdre járunk első alkalom ingyenes utána 700.- /alkalom persze az ottaniakat otthon is kell gyakorolni...öltetés-fektetés stb. is találsz segéd videót a youtube-n. Csak ügyesen ha kitartóvagy és türelmes akkor a blöki is az lesz veled...milyen fajta?

2012. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
öltetés=ültetés elírtam :)
2012. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!