Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan reagáljak a behívás...

Hogyan reagáljak a behívás megtagadásánál?

Figyelt kérdés
Általában behívható a kutyám, de van amikor játszani akar más kutyával, akkor akár a falra is mászhatók tőle, akkor se jön vissza.. Ilyenkor, mikor végre sikerül elkapni mit csináljak? Tűntetően ne szóljak hozzá és indulás haza? Kiabáljak vele? Mi lenne hatásos, amivel végre rájönne, hogy ezt nem szabad.?
2011. nov. 21. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:

cudar ügy, én egyszerűen megkötném, és hazavinném egy szó nélkül.

csak nem tudom, hogy tudja-e, hogy engedetlenkedett:D

az enyém megtanulta az "állj meg" dolgot, és ez odáig fejlődött, hogy abbahagyja az éppen aktuális cselekvését, és várja a parancsot, és akkor behívom. így működik összetetten nálunk, ha játékban van, vagy valami nagyon fontos üzenetet ír másik kutyáknak a parkban :D

2011. nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmit, nem kell büntetni, ha meg kiabálsz csak hülyének nézne, minek kiabálni vele, úgysem érti? Póráz rá és indulás. De ha egyébként visszajön ,akkor nagyon jó kutya, örülj neki:)
2011. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát mostanában ez kétszer megtörtént velünk... Ami nagyon frusztrál mert eddig mindig visszajött, nem értem mi történt most...

És nagyon kellemetlen volt ez a két szökése, a tüdőm kiköptem mire elkaptam... Azt tettem, hogy rögtön vittem haza és végig morogtam rá, mondtam haragosan a magamét. Eléggé megszeppent, úgy viselkedett hazafelé mint a kisangyal.

Csak nem tudom, hogy ezáltal leesett-e neki a tantusz vagy esetleg milyen módszert kéne alkalmaznom.

2011. nov. 21. 17:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó módszer az, ha ilyenkor, mikor ügyet sem vet rád, akkor elbújsz, hogy ne lásson, de te lásd. Hidd el, úgy be fog pánikolni, h utána mindig fog jönni, ha hívod.
2011. nov. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha kergetteti magát, akkor játszik veled, és azt akarja, hogy kövessed, és ő legyen a főnök, ő irányítson.

igaza van előzőnek, jó a tippje, hogy mit csinálhatsz ilyen esetben. esetleg tanítsd meg neki a marad, vagy állj meg parancsokat. Mondom bevált.

az én ebemnek diónyi agya van, mégis tudom alkalmazni.

2011. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutya?


Jó az elbújás is, de ha esetleg nem tűnne fel neki időben, hogy nem vagy ott, akkor amikor hívod, és nem jön, kezdj el futni az ellenkező irányba, és kedves, magas hangon hívd. (ne csak a nevét ismételgesd, név+ hívószó kell.)

legyen nálad előre jutalomfalat (legjobb apró kocka párizsi), és ha bejött, add oda a párizsit és nagyon dicsérd meg!



Leszidni, és utána menni kergetni sosem szabad!!!


És ha nem jön, ne kezdd erélyesebben, kiabálva hívni, mert a kutya hülye lesz odamenni, ha "mérges" vagy...

majd oda megy, ha lenyugodtál...(gondolhatja magában:))



Ha futás után sem jön oda, akkor guggolj le vagy valami, és vond magadra a figyelmet...

(magas, kedves hang, stb...)


Még fontos, hogy lehetőleg a párizsit ne lóbáld neki, mert nem az a cél, hogy csak a párizsiért jöjjön be...

a párizsit csak akkor vedd elő, ha már ott van...


ezt lehet többet is gyakorolni, de arra van a kutyasuli, hogy ezt elmondják...:)


(tükörmódszeres sulikat ajánlom, ha gondolod, hogy szükség van rá...

kutyasuli.hu)

2011. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be - hónapok alatt ugyan, de egész életére megbízható lett a kutya -, hogy ha nem figyel rám elsőre, odamegyek, szó nélkül megfogom és visszaviszem oda, ahova hívtam. Tehát ugyanúgy, mint pl. az ültetést, fektetést, meg kell csináltatni a kutyával, ha már egyszer rászóltál. De megpróbálhatsz elfutni is hirtelen (néha akkor is, amikor tudod, hogy oda fog menni, csak hogy rögzüljön benne, hogy ha szólsz, akkor azonnal el kell indulnia, különben ott hagyod). Kutyája válogatja, hogy elég-e az elfutás vagy sem. De amit írtál, hogy szó nélkül hazaviszed, az se rossz, csak akkor nem biztos, hogy leesik neki, mit csinált rosszul (meg hát erre nincs is mindig idő, hogy hazaviszed, vársz, és megint leviszed, hiszen ugye a sétának valamikor meg kell lennie), ezért mondom, hogy elég visszavinni oda, ahova hívtad, és ott tartani kicsit, esetleg pórázon vinni egy kört, és csak utána visszaengedni játszani.
2011. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, és mindezt a lehető leghiggadtabban, csendesebben kell véghezvinni, normális tempóban. Mármint nem az elfutást, hanem a megfogom és viszem részt. Ha futsz utána, meg kiabálsz, azt játéknak veszi, pont azt nem éred el, amit szeretnél. Nem kell fenyegetően se menni, mert akkor meg azért fog menekülni. Csak lazán, mintha épp csak arra járnál, odamész, és megfogod.
2011. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!