Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának lehet az apja róka?

Kutyának lehet az apja róka?

Figyelt kérdés

Láttam egy kutyát ami teljesen úgy nézett ki mint egy róka!

a gazdája azt mondta h. az apja egy róka csodál koztam rajta de nem akartam vele vitatkozni mert az a kutya teljesen úgy nézett ki mint egy róka!


lehetséges ez?


2012. jan. 2. 22:05
1 2 3 4
 11/31 Farkas Ákos26 válasza:
0%
Lehetséges de az utódok nem lesznek nemzőképesek(magyarul az utódok meddők nem képesek a szaporodásra.
2012. jan. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Akiteki ***** válasza:
Nem lehetséges! Más a génkészletük. A kutya meg a macska sem párosodik.
2012. jan. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Nem. A róka az evolúciós láncszem a kutya és a macska közt. A génállománya 50-50%-ban oszlik el. És olyan macskáról sem hallottam még, melynek róka lenne az apja :)
2012. jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Eltér a kromoszómaszámuk, anélkül meg felejtős az egész, bármennyire rokonok.

Ez a róka-kutya hibrid egy régi népi legenda (kb. olyan régi, mint hogy a fecskék télen átváltoznak hallá), apáink azt hitték, hogy az aranysakál a kutya és a róka keveréke. Közük nincs egymáshoz. Se meddő, se semmilyen utódokat nem tudnak létrehozni.

2012. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
51%
Utolsónál a pont, az eltérő kromoszómaszám miatt nem lehetséges, hogy a kutya meg a róka utódot hozzon létre.
2012. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Akiteki ***** válasza:
100%

"apáink azt hitték, hogy az aranysakál a kutya és a róka keveréke."

Majdnem.

A 60-as évekig élt az az elmélet, hogy a kutyák két ágról származhatnak. A lupusvérű kutyák a farkastól, az aureusvérűek pedig a sakáltól. Ennek alapján viselkedés szerint is kétfelé bontották a kutyákat.

A kromoszóma számlálás felfedezése után dőlt meg az elmélet, akkor egyértelműen bebizonyosodott, hogy minden kutya a farkastól származik.

2012. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Különben ha lehetne pontozni a kérdést tuti 100%-ot adnék rá jó kérdés volt.:)

Pont most néztem hogy hogy milyen hibridek vannak. Ez a Huskal(Arany Sakál+Husky) megfogott.

2012. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Akiteki ***** válasza:
Gondolom ez a huskal valami photoshop állat.
2012. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Nem. Valóban létezik. farkassal, prérifarkassal, arany sakállal, dingoval képes utódot nemzeni.
2012. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Akiteki ***** válasza:
Ja, mivel éppen most fejtettük ki, hogy ez nem lehetséges.
2012. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!