Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának lehet az apja róka?

Kutyának lehet az apja róka?

Figyelt kérdés

Láttam egy kutyát ami teljesen úgy nézett ki mint egy róka!

a gazdája azt mondta h. az apja egy róka csodál koztam rajta de nem akartam vele vitatkozni mert az a kutya teljesen úgy nézett ki mint egy róka!


lehetséges ez?


2012. jan. 2. 22:05
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Rókával nem lehet ezt beszéltük meg ,de a többivel amit felsoroltam lehetséges.
2012. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a sakál képes a kutyával utódot nemzeni!

[link]

Éppígy a dingó is (hiszen az kutya) és a farkas is.


Ők mind a Canis nembe tartoznak: [link]


A róka más tészta, ő nem Canis, ő távolabbi rokon, másik nemet képviselnek: [link]

2012. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat szerintem is nagyon érdekes kérdés volt :-D


a biosz tanáromat is meg kérdeztem szerinte se lehet de azt mondta még h. bármi megtörténhet!

2012. jan. 3. 22:02
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"Bármi megtörténhet", mondta a biosz tanárod? Húúha. Legközelebb vesd már fel neki légyszi a guppi vs. fehér cápa kérdését! :)


Akiteki írta:

"A 60-as évekig élt az az elmélet, hogy a kutyák két ágról származhatnak. A lupusvérű kutyák a farkastól, az aureusvérűek pedig a sakáltól. Ennek alapján viselkedés szerint is kétfelé bontották a kutyákat."

Igen, Konrad Lorenz ötlete volt ez a dolog, később maga is belátta, hogy tévedett. :)

Amiről én beszéltem, az egy ennél sokkal régebbi népi hiedelem, szerintem helyenként még ma is tartja magát az öregek körében. Úgyhogy a kérdés teljesen jogos, a közelmúltig teljesen az volt a köztudatban, hogy a kutya és a róka párosodhat. Ugyanúgy néznek ki, 4 lába van és ugat, miért is ne? A keverékük a sakál. A veszettség meg attól lesz, ha nagyon feldühítik a kutyát. Világos, mint a nap.

2012. jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Akiteki ***** válasza:
100%
Tévedsz: a veszettség attól lesz, hogy forró ételt kap a kutya. (Nagymamám szerint:))))
2012. jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Akiteki ***** válasza:
Biosz tanárt meg ne bántsuk. A tanerők többsége azért van az iskolában, mert kint esik. Ha nincs benne a könyvben, akkor nem tudják. Mondjuk megígérhette volna, hogy utánanéz, de az már munkával jár.
2012. jan. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

"a veszettség attól lesz, hogy forró ételt kap a kutya"


Ezért kell veszettség ellen OLTANI?

Bocs, nem lehetett kihagyni.

2012. jan. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Platypus ***** válasza:
68%

Néhai nagybátyám szerint attól veszik meg a kutya, ha disznótorkor beleiszik a friss vérbe.


Egyébként tényleg nagyon sok minden lehetséges, csak éppen a róka-kutya hibrid nem. Sakál-kutya hibrideket például bombakereső kutyának is használnak(gugli: sulimov dog). Macskáknál még érdekesebb dolgok is vannak, a szervál-házimacska hibridekből létrehoztak egy fajtát(szavanna), pedig a két genusz még csak nem is közeli rokon. A különböző rókák is hibridizálnak, csak egy Vulpes-Alopex hibrid nem hangzik olyan izgalmasan, mint a Vulpex-Canis mix.

2012. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Akiteki ***** válasza:
100%

10:59

Ez nagyonjó megközelítés! Eszembe sem jutott!! :)))

2012. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
0%

Ti szerencsétlenek, hol voltatok biológián, farkas és német juhász keveréke létezik, cseszlovák juhászkutya.

mivel a róka is egy kutya, ezért lehet ugyanúgy ez is.

2014. febr. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!