Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első almos szukáknál is...

Első almos szukáknál is csinálnak mesterséges termékenyítést?

Figyelt kérdés
A doki ezt javasolta, ha kiskutyákat szeretnénk. A labimhoz érkező szukának nem voltak még kölykei, viszont a kannak épp van egy ízületi gondja és nem szeretném, ha megerőltetné magát.
2012. jan. 3. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

lehet persze... az, hogy első alom az nem kizáró ok. Milyen jellegű izületi gondjai vannak a kannak?

Remélem mind a két kutyának megvannak a tenyésztéshez szükséges feltételei és a kicsik is törzskönyvesek lesznek...

2012. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Ha izületes, akkor miért akarod, h kölykei legyenek?
2012. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Akiteki ***** válasza:
Természetesen csinálnak. Csak figyelj oda, melyik orvoshoz mentek. Olyan helyet keress, ahol csinálnak előtte progeszteronszint mérést és kenetvizsgálatot is, mert ez esetben pontosan kell tudni, hogy mikor van peteérés.. Dr. Szász Ferencet tudom ajánlani, ő profi benne.
2012. jan. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm, nem voltam biztos benne.

Megy a szuka progeszteron mérésre többször is, hogy pontosan belőjük az időpontot. :)

Minden szűrésünk mentes, nem örökletes ízületi gondja van a kannak, traumából adódó sérülés.

2012. jan. 3. 10:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen törzskönyvesek lesznek, mint mindig.:)
2012. jan. 3. 10:35
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Ja, így már más, azt hittem örökletes.
2012. jan. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézz utána a labrador fajtaklubnál, mudinál például be akarják vezetni (vagy már be is vezették talán, nem tudom), hogy csak akkor lehessen mesterséges megtermékenyítést csinálni, ha már mindkét szülőnek voltak természetes úton utódjai.
2012. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:
Mi értelme ennek?
2012. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!