Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek mit jelentenek (bővebben...

Ezek mit jelentenek (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Nézegettem néhány tenyésztő oldalát és itt: [link] két nagyon érdekes dolgot találtam amit máshol még nem.

1.Az egyik a "beltenyésztettségi analízis"... ez mégis mit takar? (az aussie A alom oldalán láttam)

2. A másik a kérdőív ami a kölykök oldalán van.. szerintetek nem túlzás ez már egy kicsit? Most komolyan...akarok egy kutyát és még ilyen vackokat is töltögessek ki?


2012. jan. 3. 11:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

A Google fordító is ismeri a bitch többes számát, bár az nem teljesen mérvadó. És a females tényleg választékosabbnak hangzik.


A kérdőív elé oda van írva, hogy a személyes elbeszélgetést nem helyettesíti. Ha valaki nem csak a gyerek mellé akar Goldent venni, mert jól mutat a gyepen, hanem tisztességes tenyészetből, akkor elvárható, hogy a tenyésztő lecsekkolja, hova, milyen helyre kerül a kutya, a vevő pedig cserébe biztos lehet afelől, hogy nem tejbedarán tartották a kutyát.

2012. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ráadásul ezek olyan kérdések, amiket amúgy magadban sem árt tisztázni, mielőtt kutyát veszel.
2012. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Van a bitch-nek többes száma, nem az a baj. Hanem RÉGEN tényleg a szuka kutyát hívták úgy, ma már a félreértések elkerülése végett a female/females megnevezést használják. Olyan, mint a thee, thy, thou és társai esete. Modern English már nem használja ezeket. A bitch megmaradt a szókincsben, de ma már ha kiejted, senkinek nem a szuka kutya fog eszébe jutni, hanem a pénzért szexuális szolgáltatást nyújtó hölgy :D
2012. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Off:


google fordítóban ne bízz, valszeg ez is ott lett lefordítva.

Csapra szerelhető szórófej egyébként - ha valakit érdekel :D


[link]


On.

2012. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Na Little Red! Ez tuti :D

Én nem beszélek angolul, de a Bitch-et speciel még én is tudtam mit jelent. Értetlenül álltam előtte, hogy hogy említhetik egy lapon a nőstény kutyával :DDD

2012. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Akiteki ***** válasza:
Nem a google, hanem a sztaki szótára. Fordítsd meg, hogy szukák, azonnal nem azt adja ki.
2012. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Akiteki! A sztaki is hagy némi kívánnivalót magaután :)


Megnéztem az egynyelvű szótárban, ott szerepel az, h in BR English used for female dogs. Megkérdeztem a tanáromat, h ő mit használna, azt mondta h a félreértések elkerülése végett tuti f female-t.

2012. jan. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Akiteki ***** válasza:

Most miután megvolt a mai nyelvlecke, megállapíthatjuk, hogy a honlappal semmi gond, a tenyésztő pedig remekül csinálja. :)))

Egy-két hibát én is felfedeztem (nem az angolban, ahhoz kevés vagyok), de ez nagyjából lényegtelen.

2012. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

szia

Érdekes, hogy a kennelem időről időre megjelenik a GYIK en a kérdések között...komolyan szerintem lassan rólam van fenn a kennelek közül a legtöbb kérdés... kissé bizarr. Még jó, hogy ismerőseim is csekkolják az oldalt és tudok válaszolni a kérdésekre (nem mellesleg ezeket a kérdéseket mailban is szívesen várom és nem feltétlen a GYIK keretein belül szeretem látni a nevem)


1. Mint látható ez egy erősen vonal tenyésztett alom egy Heatherhill Shock'n Awe nevű amerikai kanra. Fontosnak találtam ezt kiemelni bár alapból minden alom beltenyésztettségi mutatóját megszoktam csinálni ( főleg azóta, hogy megtanultam program nélkül képlettel is kiszámolni amire a gyér matek képességeimet tekintetbe véve nagyon büszke vagyok :) ) Ezzel az alommal szerettem volna egy viszonylagosan homogén geno és feno típusú almot létrehozni ami többé kevésbé sikerült is bár lettek általam nem várt elemei is a dolognak (utólag visszagondolva ezek várhatóak lehettek volna). Alapvetően én kifejezetten szeretem a vonaltenyésztést használni aminek egyik oka a fajta meglehetős heterogenitása küllemi tekintetben. Természetesen fontos a tenyésztésben jelenlévő nagyobb genetikai variációk jelenléte is és ebből a szempontból sem mindig követendő gyakorlat a vonal tenyésztés valamint a nagyfokú beltenyésztettség, bár én úgy gondolom, hogy stabil homogén genetikájú egyedek létrehozása hosszútávon (pl tenyészkanok esetén) nagyban hozzájárulhat a fajta küllemi heterogenitásának megszüntetésében viszonylagosan kialakuló heterogénebb törzskönyvekkel.(persze ilyen esetekben nagyon oda kell figyelni, hogy esetlegesen negatív tulajdonságokat ne rögzítsünk) Ez persze nem zárja ki számomra az outcross párosításokat sem ahol főleg a fenotípus az amit figyelembe veszek (pl az első collie almom).


2. A kérdőív nem helyettesít a személyes elbeszélgetést, inkább csak tájékoztató jellegű és elgondolkodtató. Ha már veszi valaki a fáradtságot, hogy átgondolja a kérdéseket már az is nagy előrelépés.

2012. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Akkor az angol tudásom megléte vagy nem megléte:D

Számomra a bitches mint a szukák megjelölése teljesen elfogadott. Az angol levelezésekben, beszélgetésekben (honlapokon is) a tenyésztők gyakran használják ezt a kifejezést ezért is mertem ezt írni az oldalamra. Tisztában vagyok a szó pejoratív jellegével bár ez a jelleg a magyar szuka szónál is megfigyelhető. Átfogom gondolni, hogy ezen változtatok de jelenleg nem találom szükségesnek, kinológiában ez egy gyakran használt kifejezés negatív felhang nélkül (nem tudom, hogy más fajtások más szavakat használnak e de nálunk ez teljesen elfogadott)

2012. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!