Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasoltok egy olyan...

Mit javasoltok egy olyan embernek, aki le akarja győzni a félelmét a kutyák iránt?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy furcsán hangzik a kérdés, de egész életemben halál félelmem volt a kutyáktól. Ha meglátok egy kóbor kutyát szájkosár nélkül (nálunk ez mindennapos), felnőtt emberként is képes vagyok sikítani vagy akár egy fél települést is megkerülni. Semmi mástól nem félek, csak ez az egy dolog van, ami mindig is bennem volt. A félelmemet sosem sikerült leküzdeni. Mit javasoltok, mit tudnék tenni? Nem volt egyébként sosem kutyám, szóval gondolom, hogy ez is közre játszik, de most nem is tehetem meg, hogy legyen több okból kifolyólag.
2009. máj. 22. 14:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Én is nagyon félek a kutyáktól, én alapból elég félős vagyok és az utóbbi időben több kutya is megharapott, vagy nekem támadt. Amikor egyedül vagyok és az utcán szembetalálkozok egy kutyával, egyből zakatol a szívem, remegek és rámjön a sírás, úgy félek. Szóval nekem is segítség lenne. Ja és egyébként nekünk mindig is volt kutyánk, most is van.
2009. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod, hogy attól nem múlna el, ha lenne kutyánk?
2009. máj. 22. 14:22
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Keressél olyan kutyásokat (biztos van a barátaid között olyan akinek van kutyája), akikben megbízol és első lépésnek barátkozz meg az ő kutyájával. Fokozatosan. Először csak simogasd meg. Majd ha már az megy, akkor játsszál vele. Végül próbálj meg neki valami finomat adni (azért ezt írtam a végére, mert elképzelem, h az talán félelmetes lehet neked, ha egy kutya a kezedből tátott szájjal kivesz valamit)

Fontos, h megbízz abban akié a kutya, abban h ismeri a saját kutyáját, tudja kontrollálni és magában a kutyában is.


Ha ilyen ember vagy kutya nincs a környezetedben, akkor szívesen segítek, ha szeretnéd. Két nagyon nyugodt kutyám van, barátnőm 1,5 éves kisfia nyugodt szívvel nyúzhatja őket. Írj privátot ha megpróbálnád.


De tudok neked adni olyan elérhetőséget, akik terápiás kutyákkal foglalkoznak. Nekik még vizsgájuk is van róla, hogy nyugodtak, nyúzhatók, hisz őket ovikba, iskolákba, idősekhez, értelmi fogyatékosokhoz, mozgássérültekhez viszik terápiás céllal.


Nagyon becsüllek érte, hogy így elhatároztad, h tenni szeretnél ez ellen!

2009. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Aki a kutyáktól fél,nézzen fel olyan oldalakra,ahol állatvédők mutatják be a hozzájuk került,igen sokszor brutálisan megkínzott kutyákat,akik ennek ellenére még bíznak az emberben.

Elhihetitek,a kutyáknak több okuk van tőlünk félni,mint fordítva!

Én bemegyek menhelyen sok-sok idegen kutya közé,és még sosem haraptak meg.

Dolgoztam kutyákkal,ott sem.Mentettem "harci"kutyákat,ők sem.

2009. máj. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
és most ezért miért kellett lepontozni? azért, mert én félek a kutyáktól? hát köszönöm!!!
2009. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értelek titeket, de olyan embernek, akinek ez a fóbiája ez nem ilyen egyszerű, mert hiába tudatosítom magamban, hogy nincs okom félni, közben belülről elönt valami melegség, elkezdek remegni és leblokkolok. Számtalanszor próbáltam ez ellen tenni. Annyira jutottam, hogy van 1-2 nagy testű kutyafajta, amitől nem félek. Ilyen pl. a skótjuhász. Tudom, hogy lomha, nem fog hirtelen mozdulatot tenni. Attól nem félek, de kisebb testű kutyák, amik az emberre ráugrálnak annyira megijesztenek. Ezeknek nem merek 20 méteres közelébe se menni. Jobban félek a palotapincsitől, mint a német juhásztól.


Én nagyon meg tudlak érteni, első válaszoló. Biztos, hogy vagyunk páran ezzel így. Nem tudom, ki miért pontozott le.

2009. máj. 22. 15:40
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A skót juhász minden,csak nem lomha.

Esetleg lélkbúvár segítségét kérted már?Sajnos sok ember küzd különböző fóbiákkal,az orvosoknak van tapasztalatuk.Én pl.a csótánytól és svábbogártól rettegek.

2009. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

a párom félt a kutyáktól , talán nem ennyire mint te, de félt.

egy még kölyök berni pásztorral élünk ,ő választotta ki a fajtát .

sosem volt kutyája.

most a kutya a minden,majdnem a minden :)

nem könnyű, de segítséggel megy . az ő segítsége én voltam .sosem féltem semilyen állattól. megfogom a kígyót,békát,pókot, tacskót,beaglit, bull masztifot ,mindeggy.

neki 2,5 év volt mire egy kutyához közelebb ment .

ne próbáld egyedül, az előttem szóló okos javaslat beválik. akiben megbízol ,vele menne !

2009. máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem kértem a segítségét, mert bár nem dolgozom pszichológusi munkakörben, de azt is tanultam illetve a férjem is pszichológus végzettséggel rendelkezik. Nem segít semmit ebben a szaktudás. Jól tudom, hogy mi lenne a helyes, az agyam tudja, de nem megy, mikor kutyák közelében vagyok. Szerintem a skót juhász lomha ha összehasonlítod más kutyákkal, amik nagyon gyorsan fel tudnak ugrani. Na mindegy, de attól nem tartok, az a lényeg. Azt már simogattam.
2009. máj. 22. 16:23
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit vicces ahogy írtál... :-)

Gondold csak meg: kóbor kutya szájkosárral :-))) (hisz nincs is gazdája).


Komolyan:

Elsőre talán próbálj kölyök kutyával barátkozni.

A minden kölykök pici és veszélytelen (pár hetes kölykök), szinte még foga sincs és aaannyira esetlenek. Ha a környéketeken van tenyésztő kérheted az Ő segítségét ebben.

Később nagyon nyugodt felnőtt kutya rövid pórázon a gazdi mellett.

2009. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!