Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyámnak a múltkori és...

Szuka kutyámnak a múltkori és mostani tüzelése során sem sikerült megtermékenyülnie. Lehet hogy meddő?

Figyelt kérdés
Előző tüzelésnél volt itt egy kan 1 hétig, de a szukám nem vemhesült. Most megpróbáltuk egy másik kannal, de vele sem. Akkor lehet hogy nem lehetnek kölykei?:(
2009. máj. 22. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet!:-)
2009. máj. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

akkor biztos nem a kanoknál volt probléma.

Esetleg volt progeszteron meg ilyen hormon vizsgálatokon,hogy a tüzelés melyik napján volt termékeny?

Lehetséges ,hogy hormon zavara van.sajnos van ilyen a kutyáknál is.

Talán jobb lenne ,ha ezek után inkább ivartalanitanátok,nehogy gennyes méhgyulladása legyen.

2009. máj. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Lehet, hogy nem a megfelelő időben volt ott a kan, nem? Nem a teljes tüzelés alatt termékeny a szuka, csak 9-13. napíg.Üdv.
2009. máj. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Milyen fajta? Mivel ilyen kérdést teszel fel, jól sejthetem, hogy nem tenyésztő vagy.

Ne szaporíts kérlek teljesen feleslegesen!

Mi az oka, hogy kölyköket szeretnél?

2009. máj. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Westieről van szó. És azért szeretnék neki minimum egyszer kölyöket mert gyönyörű, okos kutya, és ismerősök tőle szeretnének kölyköket. De akkor lehet ez nem jön össze:(
2009. máj. 22. 21:27
 6/12 anonim ***** válasza:

ha mindenféleképpen beakarod fedeztetni:

1. vidd el egy tenyésztszemlére

2.amikor tüzel naponta 2x vidd el állatorvoshoz,hogy megmérje a progeszteronszintjét--->és ha rendszeresen viszed a dokihoz tüzelés alatt megtudja neked pontosan mondani,hogy mikorra áll be az a szint,amikor termékenyítőképes lesz,és ekkor viszont sikerülnie kell.

Azt nem tudom,hogy megtudják e mondani,hogy a kutya meddő vagy sem.

3.Ha tényleg nem sikerül,akkor a mesterséges megtermékenyítést válaszd.Költségesebb mint egy sima fedeztetés,de sok kutyánál így mennek biztosra.

2009. máj. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

jah igen.

Mennyi idős a westie kutyusod?

De ha elgondolkozol rajta egy picit,hogy mennyi kockázattal jár egy fialás,és tényleg elgondolod a legrosszabbat is,lehet elmegy a kedved.

Én is akartam az én Westiemnek piciket,de meggondoltam magam.1. inkább rábízom a nagyon jó várvonalú tenyésztszemlés kutyusokra,hogy egészséges,génhibanélküli kis westiek legyenek.

Nem fogom kiivartalanítani,mert azt nem szeretném.

De gondolkozz el ezen az egészen...

2009. máj. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*vérvonalú
2009. máj. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

2 és fél éves, de csak a szüleinek van törzskönyve, de a fénymásolat nálam van (a szülől tk-ről). Neki azért nincs mert egy családtól vettem, és azt mondták plusz 20ezer a tk, így nem kértem. De mivel nálam van a szülőknek a fénymásolata, így kb olyan mintha neki is lenne, mert meg tudom így nézni hogy a kan rokon-e vagy sem.

Köszi a tippet, akkor majd konzultálok dokival, hátha a következő tüzelésnél összejön.

2009. máj. 23. 09:48
 10/12 anonim ***** válasza:

hát igen a kora miatt jön össze nehezebben-

egy kutyát 1,5éves korában kell 1.nek befedeztetni...

De igen jobb lesz hogyha a dokival beszélsz ezekről.

Reméllem segítettem:)

2009. máj. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!