Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a bernathegyim nem...

Mit tegyek a bernathegyim nem engedi hogy megfesuljem a hatso labai alatt vmint a farkat kapdos es elveszi a fesot? Help

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra, és neveld meg. Legyél falkavezér, szoktasd hozzá, hogy mindenütt fogdoshatják emberek. Ez nem csak a fésülésnél lehet fontos, de ha neadjisten baja lesz és állatorvosnak látnia kell, akkor is.

Ha budapesti vagy, szívesen segítek személyesen is, az ilyesmit könnyebb megmutatni, mint elmondani.

2012. jan. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak nevelés kérdése. Ha lefekteted a földre a fésüléshez, akkor a hanyatt tudod fektetni és már hozzá is férsz a "hátsó lábai aljához" (bármit is jelentsen ez). :) Ha oda akar kapni, akkor egyszerűen fölé guggolsz és a testsúlyoddal akadályozod meg, hogy felemelje a fejét, miközben a másik két kezed szabad marad a fésüléshez. Egy idő után hozzászokik és akkor már elég lesz csak rászólni is. Valószínűleg élvezni nem fogja, de jólnevelt kutyának akkor is tűrnie kell! (Az sem kifogás, hogy túl nagy és túl erős a kutya, az enyém is ekkora és ugyanilyen erős.)
2012. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát azért én nem mindenkinek javasolnám, hogy üljön rá a bernáthegyije fejére... Rám hörgött már bernáthegyi, és bármilyen tökösnek is gondoltam magam, elengedtem, menjen amerre lát, a maromat még szeretném a helyén tudni.

Persze ismerni kell a kutyát, hogy meg tudjuk ítélni, mennyire viselne jól egy ilyen műveletet, valószínű egy fiatal állatnak semmi problémája nem lenne vele, de ha teszemazt egy felnőtt befogadott neveletlen kanról van szó, akkor én nem próbálkoznék ilyenekkel szakember, vagy legalább egy erős izomzatú segítő felügyelete nélkül.

2012. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
maromat = karomat
2012. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek.egy 2.5eves nostenyrol van szo:)
2012. jan. 4. 16:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!