Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier king charles spániel...

Cavalier king charles spániel kutyám a tenyészszemlén nem tenyészthető minősítést kapott. Akkor így már biztos nem tenyészthetem?

Figyelt kérdés
Fekete-cser színű, és hibának számító pici fehér folt van a mellkasán. Most ez komolyan ekkora hiba? És ha tenyésztem akkor mi van???
2009. máj. 22. 19:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Lehet hogy nem kap törzskönyvet a kiskutya?
2009. máj. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Az van, hogy rontod a fajta génállományát. Ha valaki szereti azt a fajtát amit tart akkor nem akarja tönkre tenni. Képzelld el, ha lenne mondjuk valakinek csak egy kicsivel kisebb fülű Cavalier-ja és tenyésztésbe vonja mert csak kicsi a hiba akkor lehet hogy a következő generációnak még kisebb füle lesz, és a végén az utódok cseppet sem hasonlítanának a kiinduló fajtára. Nem véletlenül van a standardban az ami van, és nem véletlenül kaptál, nem tenyészthetőt. Sajnos ez van, de ha figyelmesen olvastad volna a standardot akkor ott is szerepel biztosan a tenyésztésböl kizáró hibák között. Sajnálom, de ha nem akarsz ártani a fajtának akkor nem kezded el tenyészteni, inkább veszel egy jó kiskutyát. nem tudom de az is lehet hogy a nem tenyészthető minősítés kizárja azt hogy a kölyköknek legyen törzskönyve.
2009. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
Akkor csak egy egyszerű szaporító vagy,akiből 12 egy tucat.
2009. máj. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakértők nem minősítették tenyészthetőnek, akkor Te ezt miért bírálod felül. A tenyészszemle azért van, hogy csak azok az egyedek kerüljenek tenyésztésbe, akik megfelelnek a fajtastandardnek és javíthatják az állományt. Aki ezen nem felel meg, az az egyed sajnos csak ront az állományon. Nagyon szeretheted a fajtát, ha ezek után is még tenyészteni akarnád - csak azért mert a tiéd. Ez önzőség.
2009. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nem mondtam hogy akkor tenyészteni fogom.

De egyszerűen nem értem hogy miért hiba egy kis fehér folt a mellkason. Ettől nem lesz beteg a kutya vagy ilyesmi. Ennyire a külsőségekre mennek a dolgok? Azt mondta a bíró hogy amúgy szép kutya, de az a folt... Hát k*pja be.

Amúgy meg igenis imádom a kutyám!

2009. máj. 22. 22:11
 6/25 anonim ***** válasza:
62%

Én cavalierekkel foglalkozom már jópár éve, és bizony azt kell mondjam, hogy a fehér folt bizony nagy hiba! Mégis mit gondolsz, hogy egy fajtatiszta kutyán mit néznek a tenyésszemlén, ha nem a külsejét? Világosan le van írva a standardben, hogy a black and tan illetve a ruby színeknél nem kívánatosak a fehér jegyek.

Ha tenyésztésbe veszed a kutyát, nagy valószínűséggel örökíteni fogja a hibát, az pedig sem a fajtának, sem neked mint leendő tenyésztőnek nem fog jót tenni, mert egyrészt rontod a fajta minőségét, másrészt pedig ha kicsit tájékozottabb vevővel kerülsz szembe, akkor nem fogja tőled megvenni a hibás kiskutyát. A végén meg nyakadon marad vagy féltucat kölyök. A black and tan szín amúgy sem túl ismert és kedvelt szín nálunk, tehát nem javasolom abszolút a tenyésztésbe vonását. A kölykei csak felülbélyegzett törzskönyvet kaphatnának, az meg minek?

2009. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy igenis imádd a kutyád, de attól még szeretheted nagyon, ha nem veszed tenyésztésbe! Annyi szemétláda szaporító van már itt nálunk cavalier téren is, hogy nem szabad a hibás kutyák számát még tovább növelni, így is valódi ritkaság még az ismertebb kennelekben is hibátlan kölyköt látni!
2009. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A black and tan, illetve ruby színváltozatnál a fehér jegy valóban nem kívánatos, de nem kizáró ok a tenyésztésből, kiállításokról!!!

Persze, ha már a fejen, hason, lábon is megjelennek esetleg ezek a fehér foltok, úgy valóban lehet kizáró ok!

Azonban ha csak a kutyusod mellkasán van fehér folt, akkor emiatt nem zárhatják ki a tenyésztésből!!!

Lehet "vegyes házasságból" (foltos-egyszínű) született kutyával tenyészteni, Magyországon is megengedett, és Angliában is. Persze ebből a párosításból jöhetnek ki valóban színhibás kiskutyák, akik nem kívánatosak a tenyésztés szempontjából, de a jó tenyésztő ezeket szerződéssel, csakis kedvencnek adja el!

Szerintem érdemes lenne utána járnod ennek az egész történetnek. Ha valóban csak a színhiba van megemlítve a bírálati lapon, én mindenképpen azt javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot a MEOE-val, hogy járjanak utána ennek.

2009. máj. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

23.00-nak: hogy lehet ilyet mondani, hogy a black and tan nem ismert és nem javaslod, mint színt?... Szerintem az a legszebb, nehogy már te döntsd el, hogy másnak mi tetszik! Pont azért jó, ha több szín van, mert a kedves leendő gazdi választhat, hogy milyet szeretne.

A fő kérdésre: sajnálom, hogy nem sikerült a tenyészszemle...

2009. máj. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

08.32. Köszi ez nagyon bíztató. Igen, csak ez van a bírálati lapon, nem tudom talán túl piszkálódós kedvében volt a bíró. Esetleg lehet érdemes lenne egy másik tenyészszemlén, egy másik bírónál megjelenni, hátha. Ami érdekes, hogy a kutyám kiállításokon többször kapott kitűnőt...

Amúgy lehet hogy nem ismert itthon a black & tan, de nekem a kedvenc színem, mert nem elterjedt, különleges, és szerintem másnak is tetszik...

2009. máj. 23. 09:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!