Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csökken látványosan a...

Miért csökken látványosan a kullancsnyakörv hatékonysága évről-évre?

Figyelt kérdés
Mióta kutyát tartok, több mint tíz éve KILLTIX nyakörvet használok kullancsvédelem gyanánt. Még régen 5-6 hónapot kibírtunk élősdiek és csere nélkül. Most két hónap sem telik el, és kövér kullancsot szedek a kutyákból. Nem ázott el, rendesen fel van rakva. A dögök lesznek ellenállóbak, vagy a termék lett silányabb? Mit gondoltok? És mire kéne váltanom?
2009. máj. 22. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kullancsok egyre ellenállóbbak, pl ezért sem hat már igazán a Frontline, mert alkalmazkodtak hozzá ezek a dögök.

A mi dokink, és még egy jó pár másik is akiről tudok, a Prac-tic nevű spot-ont ajánlja, ez tavaly jött forgalomba, és a kullancsok (egyelőre még) nem immunisak rá.

2009. máj. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kullancsos területre mész akkor Kiltix + spot on is jó ha van rajta (még így is csak kb: 80% védelme lesz)
2009. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem lesznek túlvegyszerezve?
2009. máj. 22. 20:24
 4/6 anonim ***** válasza:

banyek, én is ugyanezen a kérdésen rágódtam :O

az én kutyámon is 2 hónapja van Kiltix és ma szedtem ki belőle 2 kullancsot (és még a fejük is beszakadt,pedig soha nem szokott) kicsit megszivták magukat, de tegnap mehettek be.

Tavaly is használtunk Kiltixet még a Balatonban is többször fürdött és hatékony volt, másnapra már leszáradtak a kullancsok.

Most meg ez van.... :( durva....

2009. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én Frontline Combo-t használok, és nekem bevált. Nyakörvet már rég nem veszek, mert nem ér semmit.
2009. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nyakörvnél is hogy tényleg kibírja azt a 7 hónapot kicsit meg kell tördelni, meg egy száraz, dúrvább kefével át kefélni és így ' újra frissül a hatóanyaga'
2009. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!