Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg önző dolog, hogy...

Tényleg önző dolog, hogy nekem mopszom van?

Figyelt kérdés
Szerintem már maga a kérdés is érdekes... Legalábbis én nem értem. Itt GYK-n olvastam az illetőtől egy olyan hozzászólást, hogy szerinte önző dolog, ha valakinek mopsza van. Úgy jutott el eddig a gondolatmenetig, hogy ugye a mopsz az horkol, taknyol stb... Szerinte önző dolog a gazdától, ha mopszot tart. Akkor én önző lennék? Én személy szerint nem értek ezzel egyet, mindig is mopszot szerettem volna, hiába -sokak szerin- csúnya, taknyos és horkolós. Nekem pont ezek a tulajdonságok tetszenek, de nagyon nagyon és iszonyú ez szeretnivaló fajtának tartom. Mondjuk eltértem, mert ez nem idevág, de a kérdésem az, hogy miért önzőség mopszot tartani? Szerintem ez abszurd. Nem én tenyésztettem ki a fajt így ahogy van, amit én adhatok neki az szeretet, ápolás, játék és minden, hogy a kutyám jól érezze magát.
2012. jan. 4. 13:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
41%
Most őszintén, mit akarsz hallani? Megerősítést, hogy nem vagy önző? Minek? Te tudod, hogy mopszot tartani normális dolog, legyen ez neked elég. Idióták mindig voltak, vannak és lesznek; ha minden marhaságon fennakadsz, elég szánalmas életed lesz. Lépj túl.
2012. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem, nem én komolyan kérdezem és ha valaki tud írni valami meggyőzőt esküszöm még el is gondolkozom. :D Komolyan érdekel mások véleménye erről.:)
2012. jan. 4. 13:12
 3/28 anonim ***** válasza:

Szerintem se törődj vele! Valószínűleg csak azért írta, mert irigykedik azokra, akiknek mopsz kutyusa van. Szerintem kutyát tartani alapból nem önző dolog. Ha az ember rendesen gondoskodik a kutyájáról, akkor az egy nagyon odaadó viselkedés, egy felelősségteljes feladat.

Egyébként nekem is mopszom van. :) Érdekes, én magamtól sosem választottam volna ezt a fajtát; ő az eredeti gazdájától került hozzánk, és nagyon megszerettük. Teljesen odavagyok érte. Igaz, tényleg horkol és elég taknyos is, egyszerűen imádom. :) Csak most szegénykém elég beteg egy ideje, nagyon nehezen múlik a náthája. :(

2012. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon sajnálom és jobbulást kívánok neki!:(
2012. jan. 4. 13:25
 5/28 anonim ***** válasza:
A legönzőbb a kutyád hogy mopsznak született
2012. jan. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Én bírom a mopszokat aranyosak.

Agyatlan emberek meg tényleg lesznek mindig, nem kell őket figyelembe venni.

Kinek az irányába lennél önző? Kinek lesz baja abból, hogy neked mopszod van gondolkodj.

Kit zavar még a környezetedben hogy horkol, taknyos stb?

És hány olyan kutyát tudnánk mondani akik folyton nyáladznak nem lehet megmaradni mellettük? Akkor az ő tartásuk is önző?

Szerintem csak időpocsékolás ezen agyalni.

2012. jan. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem h teljesen így volt, sejtem h mi áll mögötte, ugyanis én is ezen a véleményen vagyok. Igaz, én nem önzőségnek tartom, hanem állatkínzásnak.


Nem értem, miért normális egy olyan kutyát ki- és továbbtenyészteni, ami légszőszervi problémás, nem tud magától szaporodni, szemproblémás (hisz kieshet a szeme), és még egy jó, kiadós játékra se kapható, mert menten ott fullad meg.


Nem a mopszokkal van bajom, hanem az összes olyan emberrel, aki szerint ezeket és az ehhez hasonló kutyákat teljesen normális tenyészteni.

2012. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

13:14-es vagyok!

Kedves kérdező, köszönöm, remélem én is, hogy hamarosan jobban lesz. :)


Annyiban egyet értek a válaszolókkal, hogy nagyon túltenyésztett kutyák. Ha rajtam múlt volna, biztos keverék kutyám lenne, de a sors így hozta, így akaratomon kívül is mopsz-tulaj lettem. Így kicsit a védelmükre kelek. :)

Azért azt elmondanám, hogy a szemük nem esik kis csak úgy. :D Bár igaz, ami igaz, mivel ennyire lapos az arcuk és kidülledő a szemük, elég sok szembetegségük lehet, könnyen sérül nekik. Plusz (gondolom a túltenyésztettség miatt) vannak fajra jellemző szembetegségeik. Sajnos az én kutyusom is elég vaksi már, bepigmentálódott a szeme (vagy mi a szösz... Bár lehet, ezen is lehetett volna segíteni, ha időben felismerem hogy az előző állatorvosunk kissé kontár volt.)

Viszont az nem igaz, hogy nem lehet velük játszani! Az enyém már hét éves, és most is szeret játszani, lehet vele "harcolni", kergetőzni, meg mindent. :) Persze liheg utána, de azért nem fuldoklik. :D Fuldokolni egyedül nyáron szokott; a mopszok nem bírják a hőséget.

Azt persze aláírom, hogy az orruk problémás. Nekünk azt mondta pl. a dokink (a nem-kontár), hogy a miénknek a fajtához képest is nagyon rövid az orra, ezért taknyosodik könnyebben.


Akárhogy is, én úgy vagyok vele, hogy nem én tenyésztettem ezt a kutyát, és ha már hozzánk került, mi megpróbáljuk a lehető legjobb életet biztosítani neki, akkor is ha sok baja van szegénynek. Nem tehet róla, hogy megszületett!

2012. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Egyszer voltam kirándulni egy francia buldoggal. Az első domb után kinyúlt, mint egy béka, störcsögve kapkodta a levegőt, azt hittem ott marad. Onnantól ölben kellett vinni. Azóta én sem vagyok a divatból egészségtelen kutyák híve, de nem a tudatlan gazdákat meg csóri kutyákat szólom le érte. Ez sajnos egy olyan hosszú folyamat eredménye, hogy nem igazán lehet megtalálni a felelőst.
2012. jan. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
*szörcsögve
2012. jan. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!