Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két, együtt tartott kutyát...

Két, együtt tartott kutyát megkülönböztetetten kezelni egészséges dolog?

Figyelt kérdés
A testvéremnek van egy westie-je. Később került hozzá kölyökként egy leonbergi. Mondanom sem kell, hogy mennyire más karakter a két kutya. De nem értem, hogy amíg a westie-t mindenhová magukkal viszik, soha nincs magára hagyva, de a leó mindig egyedül szomorkodik az udvarukon. A nagyot sétálni is sokkal kevesebbet hordják, alig mozgatják, míg a kisdögöt meg naponta többször. Én szomorúnak látom a nagykutyát, mert olyan mellőzött sorsa van. A kicsinek mindent szabad, ha netán a nagy rámordul, mert mondjuk nem akarja, hogy a veszti megkefélje a fejét, akkor egyből fejbevágják, a wesztinek meg mindent szabad. Kérdések: nem okozhat ez később lelkileg gondot a nagynál? Mert egy leonberger óriási erejű kutya, igaz jámbor, de ha egyszer valamiért elszakad a cérna, a jóisten sem állítja meg. Meg az állatoknál is létezik depresszió. Még szervi tünetet is okozhat a mellőzöttség. (Állatorvosi vélemény)
2011. nov. 12. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A Leonbergi-t vidd haza.:) De okozhat, főleg ilyen nagy kutyának.

[link]

2011. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na ebből még komoly gondok lesznek mer egy leónak fontos az ember közelsége és szeretete ha elhanyagolják abból nem lessz köszönet mert elkezd megvadulni egyre idegbetegebb lesz és esetleg neki megy a westienek mert vele többet foglalkoznak. A testvéredék pont azok a típusú kutya tartók akinek van egy kedvencük a másik meg le van tojva mert csak dísznek van a kertbe. Ezt a fajtát nem szabad ennyire elhanyagolni mert bajok lesznek azt ajánlom vagy foglalkozzanak vele vagy ajándékozzák el ha nem akarják a westiet darabokban látni.
2011. nov. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vidd el te a kutyát. Én is csak a sajátomat viszem és csak néha apáét, mert nem én akartam azt a kutyát, de mivel ő nem foglalkozik vele ezért a nagyot is nekem kell vinni. amit mondjuk nem bánok mert jobb egy nagykutyával sétálni mint egy kicsitvel, nem tudom miért! :D
2011. nov. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az igazaágos megkülönböztetéssel egy jó rangsorban semmi gond nincs. Attól mert mindkettő kutya még más a jellemük, a helyzetük, nem ugyanúgy kell kezelni őket. Amit a nagykutyával csinálnak az egyszerűen elhanyagolás és ez tényleg nem normális.
2011. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!