Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a kutyát az egyedül...

Hogy lehet a kutyát az egyedülléthez szoktatni?

Figyelt kérdés
3 hónapos kölyökről van szó és amióta nálunk van még nem volt egyedül. Kicsit félek, hogy mi lesz, ha esetleg munkát kapok és nem tudok vele lenni egész nap, ezért szeretném hozzászoktatni, hogy akkor sem kell félnie, ha nincs vele senki. Hogy fogjak neki?
2012. jan. 4. 13:44
1 2
 1/12 Akiteki ***** válasza:
25%

Kimész az ajtón, bezárod és elmész.

A kutya nem fél egyedül lenni. Gőze sincs róla, hogy mumus lakik a szekrényben.

2012. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Kis időkkel. Először pár perc (pl kiviszed a szemetet, de úgy h felöltözöl, zárod az ajtót, stb). Aztán több idő, pl elmész a boltba, vagy csak sétálsz egy 5-10 percet, és így tovább. Szépen-fokozatosan és akkor nem lesz probléma.
2012. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Akiteki! Tényleg nem fél, de ha a kérdező nem főnök, akkor a szeparációs sztressztől arra fog hazajönni, h romokban áll a lakás :D
2012. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Akiteki ***** válasza:
0%
Sosem próbáltam szoktatni a kutyáimat semmilyen faxnikkal. Elmegyek, aztán hazajövök. A legelső kutyámat egy hét után hagytam először egyedül. Egyetlen dolgot vett csak zokon: hogy kizártam az előszobába. Ezért kinyitotta az ajtót és felfeküdt a fotelbe. Ennyi. Csak az elkényeztetett, szeparációs gondokkal küzdő kutyának okoz problémát, ha nincs vele a gazdi.
2012. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Akiteki ***** válasza:
Az ellen meg nem a 10 perces szoktatás az orvosság.
2012. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne köszönj el tőle, és ne üdvözöld, ha hazaértél, ez nagyon fontos ahhoz, hogy ne legyen szeparációs stresszes a kutya. Magyarán ne csinálj ügyet abból, hogy elmész, és akkor ő sem fog. Egyébként kipróbálhatod a szoktatgatós meg a rögtön egyedülhagyós módszert is, mindkettő hatásos. Persze embere és kutyája válogatja, melyik passzol hozzájuk jobban, de egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál.
2012. jan. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Menj ki az ajtón és zárd be, de szinte amint becsuktad, nyisd is ki. Aztán tedd meg párszor ugyanezt, majd növeld az időt. Várj először 1 percet, majd 2-t, majd 5-öt, 10-et és így fokozatosan hozzászokik, hogy nem hagyod el Őt, mindig visszajössz.
2012. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kipróbáltuk ma, hogy elmentünk 3 órára otthonról, de vártunk a lépcsőházban, hogy hallunk-e hangokat. Hát nem igazán tetszett neki. Fél óráig sírt, vonyított, ugatott, aztán abbahagyta. Mikor hazamentünk egy pisitócsa fogadott az előszoba közepén (de még nem is szobatiszta) és talált magának egy újságot, amit szétcincált. Nagyon izgatott volt, mikor hazaértünk, de nem foglalkoztam vele, amíg meg nem nyugodott. Szerintem elsőre nem is volt olyan vészes.:)
2012. jan. 4. 19:11
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha így, "betanítás" nélkül el-elmész több órára, megkockáztatod, hogy a kutyádnak szeparációs szorongása legyen, ami, úgy látom kialakulóban van.
2012. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Hasznos dolog a szobakennel....
2012. jan. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!