Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő nyakörve és pórázra...

Mennyi idő nyakörve és pórázra szoktatni egy kutyust?

Figyelt kérdés
Egy 3 hónapos kölyökről van szó és még sosem volt rajta nyakörv. Ha hazahozom szeretném egyből sétáltatni, nem akarom, hogy az itthoni ürítésre szokjon. De amíg nem szokott hozzá a nyakörvhöz, addig ezt hogy lehetne megoldani?
2011. dec. 17. 23:50
 1/8 Akiteki ***** válasza:
Általában 5 perc.
2011. dec. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem kb. negyed óra volt..


Rátettem a kutyámra, lassan elindultunk, ő elkezdett vergődni a földön, rágni a pórázt, hemperegni, szó szerint ott szenvedett a földön. Aztán mikor felállt akkor nem volt hajlandó elindulni, rángatta a fejét és hasonlók...


Szóval az egy vicces történet volt, de megoldottuk. Kb. negyed óra múlva már kint sétálgattunk az utcán :D

2011. dec. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Óóóóó akkor jó!:D Azt hittem, hogy ez napok kérdése!:) Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam!:)
2011. dec. 18. 09:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Még annyi: a nyakörvet hagyd rajta otthon is, amikor játszol vele vagy ilyesmi, hogy megszokja és séta közben ne azzal legyen elfoglalva, hogy valami van a nyakán. Vakarózni meg pörögni fog, de majd hozzáedződik.

A séta meg se-perc alatt megy, egy marék jutalomfalat meg némi türelem kell csak. (Eleinte minden hulló falevelet és elhaladó autót meg fog nézni magának, amihez persze megáll, hogy végiggondolja a dolgokat).

2011. dec. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó, rendben. Igazából úgy gondoltam, hogy nem veszem le róla a nyakörvet, csak fürdetésnél. Az nem probléma, ugye?

És az első séták alkalmával még ne próbáljam meg a fegyelmezett sétát gyakorolni? Ezt mikortól és hogy lehet a legcélravezetőbben megtanítani?

2011. dec. 18. 10:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Első sétáknál örülj, ha jön utánad. A lábnál követés még ráér, majd ha felfogta a dolgok alapját.

A nyakörvet szerintem érdemes levenni róla, mégis kényelmesebb neki anélkül létezni, meg a szőrét is kikoptathatja. Persze egy csomó kutya van, aki nyakörvben éli az életét, de ez kb. olyan, mintha neked éjjel-nappal cipőben kéne lenned. Meg lehet szokni, de mégis kényelmesebb nélküle.

2011. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazából egy 3 hónapos kölyköt még nem is kell pórázon sétáltatni, hiszen ő a falkájával akar maradni. Sokkal könnyebben megtanulja, hogy ne kolbászoljon el, ha kicsi korától "tréningezve" van a szabadon sétálásra.

De egyébként kutya és gazdafüggő, hogy mennyi idő, mire hozzászokik a nyakörvhöz meg a pórázhoz, de általában nem szokott sokáig tartani.

2011. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:

Nem kell megvárni a hisztis részt. Alapból úgy kezdd, hogy fogsz a kezedbe egy virslit vagy párizsit. Dugd az orra alá, még mielőtt felfogná hogy póráz van rajta.

Én minden kölyökkel így szoktam és azonnal normálisan jönnek pórázon, semmi cirkusz.

2011. dec. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!